میلیون ها ایمیل هرزنامه با هوش مصنوعی گوگل مسدود می شوند

0
304
میلیون ها پیام هرزنامه با هوش مصنوعی گوگل مسدود می شوند

گوگل در حال حاضر 100 میلیون ایمیل هرزنامه را با استفاده از هوش مصنوعی و پلتفرم یادگیری ماشینی خود برای رسیدن به خروجی بهتر مسدود خواهد کرد.

گوگل چهارچوب یادگیری ماشینی داخلی خود به نام TensorFlow را بازسازی کرده است تا فیلترینگ قوی برای اسپم ها و میل های هزرنامه ایجادکند. با استفاده از فیلتری که گوگل ماه گذشته به کار گرفته است، ادعا کرده که هر روز بیش از 100 میلیون پیام هرزنامه را مسدود می کند.

رقم بالای هرزنامه

البته مقایسه این امار با توجه به کاربران بالغ بر 1 میلیاردی جی میل دستاوردی بزرگی نیست. در واقع به طور میانگین از هر کاربر 10هرزنامه را مسدود و حذف کرده است. که با توجه به رقم بالای این هرزنامه ها در میل باکس هر کدام از کاربران، گوگل مسیر طولانی ای در پیش دارد. اما گوگل وعده داده است که تا میزان 99.9 % از این اسپم ها را مسدود خواهد کرد، وعده ای که عملی شدن آن نیاز به تلاش زیادی دارد.

نیل کوماران، مدیر بخش جلوگیری از اسپم در این خصوص می گوید: «در مقیاسی که مادر حال کار کردن هستیم، رسیدن به 100 میلیون مسدود سازی هرزنامه کاری ساده ای نبوده است و از این به بعد کار ما ساده تر هم خواهد شد. هوش TensorFlow برای پر کردن این شکاف به روشی عالی عمل می کند.

میلیون ها پیام هرزنامه با هوش مصنوعی گوگل مسدود می شوند

جی میل سالهاست که علاوه بر فیلترهای مبتنی بر قانون، از هوش مصنوعی نیز استفاده می کند. در حالی که فیلترهای مبتنی بر قانون می توانند آشکارترین هرزنامه را مسدود کنند، یادگیری ماشینی برای الگوریتم های جدیدی مناسب است که در ظاهر جی میل آنها را به عنوان یک ایمیل قابل اعتماد می شناسد. ماهیت منبع باز این چهارچوب نشان دهنده ی این است که این تحقیق را می توان به سرعت بسط و گسترش داد و رقم 100 میلیون مسدود سازی را افزایش داد.

بهبود فیلترهای هزرنامه شخصی

TensorFlow توسط گوگل در سال 2015 رونمایی شد و آن را تبدیل به یک بخش مهم در بیزینس هوش مصنوعی کرد. این یک چارچوب رایگان برای یادگیری  ماشینی بود که به توسعه دهنده اجازه می داد که ابزارهای هوش مصنوعی خود را برای انجام وظایف سنگین و بزرگ به کار بگیرد. یکی از همین وظایف سنگین مسدود سازی میلیون ها ایمیل هرزنامه بود. گوگل می گوید که یکپارچه سازی TensorFlow به جی میل این امکان را می دهد تا فیلترهای هرزنامه های شخصی را بهبود دهد. به گفته کوماران این پروسه سال ها طول می کشد و باید فیدبک های کاربران در این فرآیند به ما برسد تا به نتایج بهتر برسیم. او اضافه می کند: «هیچ تعریفی از هرزنامه وجود ندارد اما هوش مصنوعی می تواند بهترین تعریف و تشخیص را از هرزنامه ها داشته باشد.»

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها