اخبار

اینترنت به زودی غرق می‌شود!

کالاسودا - کالاسودا_پژوهش ها نشان داده که اینترنت به زودی غرق می شود. این موضوع به این معناست که با افزایش سطح آب دریا تا ۲۰۳۳ میلادی کابل‌های نوری اینترنتی بین شهرهای بزرگ ساحلی قطع می‌شود.

جالب است بدانید بسیاری از افراد اطلاع ندارند که اینترنت تا چه حد به موضوع کابل وابسته است و یا قطع شدن کابل ها چه تاثیری بر کیفیت اینترنت خواهد داشت.

ماجرا از کجا آغاز شد؟

نتایج یک پژوهش نشان می دهد، همزمان با افزایش سطح دریا احتمال غرق شدن بیش از ۶ هزار کیلومتر کابل نوری اینترنت در آمریکا در دریا وجود دارد. این موضوع بسیار سریع‌تر از زمان پیش‌بینی شده اتفاق خواهد افتاد به عبارت دیگر ممکن است زیربنای اینترنت تا ۱۵ سال دیگر غرق شود.

این تحقیق توسط چه نهادی صورت گرفت

شاید برایتان جالب باشد بدانید که این پژوهش توسط یک نهاد دانشگاهی انجام شد و نه یک نهاد دولتی. این تحقیق به رهبری محققان دانشگاه ویسکانسن- مدیسون و دانشگاه اورگان انجام شده است.

نتایج  پژوهش مذکور نشان می‌دهد فقط در آمریکا بیش از ۶ هزار کیلومتر کابل‌های نوری زیر دریا تا ۲۰۳۳ میلادی به طور کامل غرق می‌شود.

پژوهشگران در این خصوص چه می گویند؟

پل بارفورد، یکی از استادان علوم کامپیوتری در دانشگاه ویسکانسن- مدیسون، می‌گوید: «بخش اعظم خسارت به زیربنای اینترنت در ۱۰۰ سال آتی اتفاق می‌افتد. ما تخمین می‌زدیم ۵۰ سال فرصت برای برنامه‌ریزی داریم. اما تحقیقات نشان داد فرصت زیادی موجود نیست»

 

ماجرای ترافیک اینترنتی زیر آب چیست؟

محققان معتقدند بیش از هزار و ۱۰۰ هاب ترافیک اینترنتی نیز در آب قرار دارند که احتمال اختلال در فعالیت آنها نیز وجود دارد. محققان با کمک اطلاعات Internet Atlas (نقشه زیربنای اینترنت در سراسر جهان) و پیش‌بینی‌های سازمان NOAA از افزایش سطح دریا این پژوهش را انجام داده‌اند.

آیا باید بترسیم؟

گروهی از کارشناسان هشدار دادند شهرهای ساحلی از جمله نیویورک، میامی و سیاتل احتمالاً بیش از بقیه خسارت می‌بینند و البته تاثیرات تخریب زیربنای اینترنت احتمالاً سیستم ارتباطات جهانی را مختل کند.

هر چند این تحقیق با محوریت شبکه اینترنتی در آمریکا انجام شده اما کارشناسان معتقدند افزایش سطح دریا بر زیربنای اینترنتی شهرهای ساحلی سراسر جهان تاثیرگذار خواهد بود.

این در حالی است که به گفته بارفورد ۲۰تا ۲۵ سال قبل هنگام ساخت زیربنای اینترنتی هیچ توجهی به تغییرات آب‌وهوایی نشده بود.

کابل‌های نوری در برابر آب مقاوم هستند اما کاملاً ضد آب نیستند. محققان با توجه به وضعیت آن در عمق دریا هشدار داده‌اند مدت زیادی طول نمی‌کشد تا این کابل‌ها غرق شوند.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

ساندار پیچای به جریمه اتحادیه اروپا معترض شد
هوآوی به رویای چند ساله خود دست یافت
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا