اینترنت رایگان خبرنگاران از چهارشنبه فعال می شود

0
0

دولت از چهارشنبه یک سال اینترنت رایگان را برای خبرنگاران فعال می کند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، رئیس جمهوری در روز خبرنگار اعلام کرد که به همه خبرنگاران یک سال اینترنت رایگان هدیه می دهد.

پس از آن وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ایجاد سامانه ای به نام سامانه هدیه از خبرنگاران خواست تا در آن سامانه ثبت نام کنند. در روز اول طبق اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ خبرنگار در این سامانه ثبت نام کردند.

پس از ثبت نام، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دست به ارزیابی وضعیت خبرنگار زده و در صورت تائید برای آن ها پیامک ارسال می کند. در متن این پیامک آمده است: خبرنگار گرامی، ثبت نام شما تایید شد و بسته هدیه اینترنت یکساله تا روز چهارشنبه 23 مرداد فعال می گردد.

این در حالی است که پیش از این هم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به خبرنگاران مورد تائید و معرفی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اینترنت بدون فیلتر هدیه می داد.

البته گویی همه خبرنگاران از این هدایای دولت استفاده نمی کنند. عده ای معتقدند که باید اینترنت بدون فیلتر و اینترنت رایگان در اختیار همه ایرانی ها قرار بگیرد تا آن ها هم بتوانند استفاده کنند. اگرچه امکان ارائه اینترنت رایگان به همه ایرانی ها وجود ندارد اما اینترنت بدون فیلتر خواسته همه شهروندان ایرانی است. زیرا پس از آن که شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و توئیتر و فیس بوک فیلتر شدند، نه تنها از تعداد کاربران آن کاسته نشد بلکه تعداد فیلتر شکن های رسمی نیز افزایش یابد.

همچنین توئیتر نیز به شبکه ای برای اتخاذ مواضع رسمی از سوی مسئولین کشور تبدیل شد تا جایی که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان از حساب کاربری خود در این شبکه اجتماعی برای پاسخ به طرف های خارجی بهره می برد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از