اهداف نظارتی قانون جدایی روسیه از اینترنت

اهداف نظارتی قانون جدایی روسیه از اینترنت

روسیه به تدریج مدل بزرگی از فایروال اینترنت برای خود می سازد و ترافیک اینترنت را بر سرورهای دولتی متمرکز می کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از zdnet ، امروز قانونی جدید در خصوص “حاکمیت اینترنتی” شبکه ملی اطلاعات در روسیه به تصویب رسید که طبق آن این قانون به دولت امکان جدا کردن کل کشور از اینترنت جهانی را می دهد.

این قانون در ماه مه به طور رسمی توسط رئیس جمهور پوتین تصویب شد. دولت کرملین بر لزوم داشتن توانایی جدا سازی فضای مجازی روسیه از سایر نقاط جهان در صورت تهدیدهای ملی نظیر حملات سایبری اشاره می کند.

به منظور دستیابی به این اهداف، قانون مقرر می کند که کلیه ISP های محلی از طریق سرورهای مخصوصی که توسط Roskomnadzor مدیریت می شود، تردد کنند.

این سرورها به عنوان سوئیچ kill عمل می کنند و روسیه را از ارتباطات خارجی جدا می کنند، در حالی که مجدداً ترافیک اینترنت را در فضای اینترنت روسیه مسیریابی می کنند، شبیه به یک شبکه داخلی گسترده کشوری – که دولت آن را RuNet می نامد.

مقامات روسی بیش از نیم دهه است که در ایجاد RuNet تلاش می کنند. تلاش های گذشته شامل تصویب قوانینی بود که شرکت های خارجی را مجبور به نگه داشتن داده های شهروندان روسی روی سرورهای مستقر در روسیه می کرد.

با این حال ، کارشناسان زیرساخت اینترنت ، “طرح قطع ارتباط” روسیه از اینترنت جهانی را غیر عملی و آرمان گرایانه خوانده اند و سیستم جهانی DNS را به عنوان پاشنه آشیل این طرح یاد می کنند.

روسیه به تدریج مدل بزرگی از فایروال اینترنت برای خود می سازد

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها