اینترنت زندگی مجرمان یقه سفید را سخت‌تر می‌کند

0
65

طبق یک مطالعه افرادی که مرتکب جرائمی مانند رشوه و کلاه‌برداری در مؤسسات اداری و بانک‌ها می‌شوند؛ بعد از گذراندن دوران مجازات و حبس خود در پیدا کردن شغل و در بازگشت به جامعه دچار مشکل خواهند شد.

 

به گزارش کالاسودا و به نقل از Gadgetsnow، این مطالعه که در مجله تحقیقات، سیاست و عمل منتشر شد؛ و نشان داد که برچسب‌های که در  رسانه‌های دیجیتال  به این افراد نسبت داده می‌شود می‌تواند تأثیر منفی بلندمدتی برای توان‌بخشی آن‌ها داشته باشد.

نویسنده اصلی دیوید شفرد از موسسه مطالعات کیفری در دانشگاه Portsmouth در انگلستان گفت: “ در گذشته فرض بر این بود که نام مجرم‌های ادارات دولتی و بانک‌ها  قابل‌انتشار در اخبار نیست و متخلفان با اثرات منفی بازخورد عمومی مواجه می‌شدند.”

درنتیجه، تحقیقات کمی در این زمینه صورت گرفته است. شفرد گفت: ما می‌خواستیم این ادراک و تجربه را ارزیابی کرده و اکانت‌های این مجرمان دولتی را  بررسی کنیم و تجربه آن‌ها را جویا شویم. در این بررسی نشان داده شد که پس از گزارش جرم و جنایت، زندگی این افراد و خانواده‌شان تحت تأثیر قرار می‌گرفت.

این مطالعه شامل  مجرمان دولتی پس از  آزادی زندان بود. 17  شرکت‌کننده که بین 30 تا 65 سال سن داشتند مورد سؤال قرارگرفته و پاسخ آن‌ها تجزیه‌وتحلیل شد.

 

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها