اینترنت هوایی گوگل یک گام به پیش

0
726

شرکت لون/ Loon آلفابت، اتحادی را برای تقویت اینترنت در ارتفاعات زیاد از سطح زمین به وجود آورده است. اتحاد HAPS (کسب و کار پلتفرم ایستگاه ارتفاع بالا) شامل کمپانی‌های حامل بزرگ، نوکیا و ایرباس است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از انگجت، شرکت لون (Loon) آلفابت (Alphabet) در تلاش برای ایجاد یک اتحاد بزرگ تلکام برای ارائه اینترنت در ارتفاع بالا و مناطق دور افتاده در سطح جهان است.

این شرکت با چندین غول صنعت همکاری کرده و اتحادیه HAPS را تشکیل داده است؛ گروهی اختصاصی که برای ترویج استفاده از فناوری در لایه استراتوسفر زمین در راستای دسترسی به اینترنت فعالیت می‌کنند.

بیشتر متحدین این پروژه Deutsche Telekom، SoftBank، Bharti Airtel، China Telecom و Telefonica هستند، اگرچه این گروه طیف وسیعی از سازندگان تجهیزات مانند ایرباس، AeroVironment، اریکسون، Intelsat و نوکیا را نیز در بر می‌گیرد.

این اتحاد، دولت‌ها را به سمت اتخاذ اینترنت در ارتفاع بالا سوق می‌دهد؛ البته این اقدامات در یک محیط مشارکتی با مشخصات و استانداردهای مشترک انجام خواهد شد. هدف این گروه درنهایت ایجاد یک پیام واحد برای فروش این فناوری و کانسپت است، حتی اگر شرکتهای منفرد در نهایت با یکدیگر رقابت کنند.

این گردهمایی تقریباً 10 ماه پس قرارداد لون با HAPSMobile و SoftBank در راستای ایجاد پهنای باند در ارتفاع بالا صورت گرفته است. این که آیا اتحاد HAPS موفق می‌شود یا خیر مشخص نیست.

لون برای تهیه اینترنت در ارتفاعات به افراد تحت حمایت در مناطقی مانند پورتوریکو، کنیا و پرو قراردادهایی منعقد کرده است و در جستجوی هواپیماهای بدون سرنشین اینترنتی، فراتر از بالن‌های خود است.

از بسیاری جهات، اینترنت پرسرعت در ارتفاعات در روزهای آغازین هنوز عالی نیست و این اتحاد باید فراتر از ایده‌های خوب قدم برداشته و برای موفقیت بیشتر نقشه‌هایی را ارائه دهد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها