اخبار

اینتل با Waymo برای ساخت خودروهای کاملا اتوماتیک دست همکاری داد

اینتل با Waymo برای ساخت خودروهای کاملا اتوماتیک دست همکاری داد|کالاسودا

کالاسودا - اینتل با Waymo برای ساخت خودروهای کاملا اتوماتیک دست همکاری داد|کالاسوداکالاسودا_صبح امروز شرکت اینتل اعلام کرد قصد دارد با همکاری شرکت آلفابت وایمو تعدادی خودروی خودران روانه بازار کند. خودروهایی که قادر خواهند بود در هر شرایطی برانند.

پس از ان که اینتل همکاری های را با مرسدس بنز WayMo،  برای فعالیت خودران در جاده ها اغاز کرد، استقبزال از این محصول در جاده های عمومی آریزونا و کالیفرنیا  خیره کننده بود .

به نظر می رسد تکنولوژی اینتل برای اتصال همه چیز از طریق داده های سنسورهای ارتباطی می تواند در آینده ای نزدیک روند تمامی فعالیت های اتی این شرکت را دستخوش تحول و تغییر کند.

هر اندازه قدرت فعالیت های خودروهای خودران افزایش یابد، نرخ وابستگی به رانندگی های انسانی کاهش پیدا می کند. به نظر می رسد، شرکت هایی مثل اینتل در بلند مدت علاقه بسیاری به تولیدات تمام اتوماتیک دارند و همکاری دو شرکت اینتل و وایمو از همین گروه فعالیت ها است.

مدیر اجرایی اینتل، بریان کرزنیچ امروز در شبکه های اجرایی خود نوشت:« “با در نظر گرفتن سرعت رانندگی که توسط خودروهای خودران انجام می شود، می توان انتظار داشت کودکان و فرزندان ما در ماشین هرگز دچار خسارت و آسیب نشده و در سلامت کامل به سر برند. تقریبا ۹۰ درصد آمریکایی ها هر روز مسیرهایی را با خودروهای خودران خود طی می کنند و در نتیجه اینتل برای همراه شدن با این تحولات سریع در خط مقدم می ایستد.»

اما جالب است که خبر این همکاری ها به سرعت در فضای مجازی در گردش است و بسیاری از فعالان عرصه تکنولوژی نسبت به این اتفاق روی خوش نشان داده اند. این دومین همکاری جدی اینتل با یکی از پیشرفته ترین سیستم های خوردان در دنیا است . پیش

در حال حاضر اینتل در تلاش است تا با کمک  برخی از پردازنده های Chipmaker پلت فرم خود  را ارتقا دهد . اینتل با همکاری خود یکی از مهم ترین و پیشرفته ترین ترین سیستم های موجود در جاده را طراحی کرده است .سیستمی که می تواند این خودرو را در خط مقدم خودروهای خودران قرار دهد .

از سوی دیگر جالب است که شرکت Waymo فهرستی  از شرکت های علاقه مند به مشارکت با خود را در اختیار دارد.این فهرست شامل نام  شرکت های مشهوری مثل گوگل نیز می شود .

افزون بر این ها خودروی فیات کرایسلر نیز در حال کار با هر دو شرکت  Waymo و Intel در پروژه های خودران است . این موضوع نشان دهنده نرخ اهمیت خودروهای خودران برای شرکت های مشهور خودروسازی است.

به غیر از تسلا، تعداد اندکی از شرکت های خودروسازی در حوزه تامین تجهیزات و فناوری های خودروهای خودران مستقل هستند و بقیه این شرکت ها برای تامین قطعات مورد نیاز خود به شرکت های مشهور فناوری وابستگی دارند.

مطالب مرتبط

برو بالا