اینستاگرام، اکیولس  و واتساپ از غرفه حریم خصوصی فیس بوک در CES جا ماندند

0
35

در داخل دفتر مرکزی موقت فیس بوک در نمایشگاه CES در لاس وگاس، این شبکه اجتماعی فضایی را برای موضوع خاصی اختصاص داده است که مورد توجه بسیاری از کاربران و مشاغل قرار گرفته و آن حریم خصوصی است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی نت، فضایی که فیس بوک آن را غرفه حفظ حریم خصوصی خود می‌نامد، شامل صفحه نمایش بزرگی است که  به بررسی حفظ حریم خصوصی می‌پردازد. این بررسی کاربران را از طریق تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی در شبکه اجتماعی راهنمایی می‌کند.

در صفحه نمایش نوشته شده است: “این فیس بوک شماست”. “از تیم ما بخواهید راهنمایی‌های بیشتری در مورد چگونگی کنترل به شما ارائه دهند.”

این غرفه در اتاقی قرار گرفته است که در آن کارمندان فیس بوک در طول سفر سالانه فن آوری با شرکای تجاری ملاقات می‌کنند. این فضا مملو از مبلمان مدرن، گل و وسایل نقره مدرن در اواسط قرن است تا فضای راحتی ایجاد کند.

عدم توجه فیسبوک به حریم خصوصی اینستاگرام، اکیولس  و و اتساپ در CES

فیس بوک به تازگی مالک Oculus، یک شرکت واقعیت مجازی شده است. اینستاگرام، یک سایت به اشتراک گذاری عکس؛ و واتس اپ، یک سرویس پیام رسانی محبوب از دیگر اعضای خانواده فیسبوک به حساب می‌آیند. اما بر خلاف تصور، ویژگی‌های حریم خصوصی این محصولات در غرفه ذکر نشده است.

در عوض، فیس بوک، که به احتمال زیاد در طی یک جلسه با همین موضوع در CES روز سه شنبه، به بسیاری از رسوایی‌های حریم خصوصی خود می پردازد و روی شبکه اجتماعی اصلی خود تمرکز دارد اما به Oculus، Instagram یا WhatsApp اشاره ای نمی کند.

آیا فیسبوک با فروش داده‌های کاربران به تبلیغ کنندگان درامد کسب می‌کند؟

شرکت می‌گوید به طور مستقیم داده‌های کاربر را نمی‌فروشد. در پاسخ آمده است: “فیس بوک داده‌ها را به تبلیغ کنندگان نمی‌فروشد.” “این شامل اطلاعات شخصی مانند نام شما یا محتوای پست‌های فیس بوک شما است.” اما فیسبوک در مورد چگونگی سود از داده‌های کاربران از روش های دیگر چیزی را ذکر نمی‌کند، خدماتی که فیسبوک را برای این شرکت‌ها محبوب کرده است.

طبق گفته سخنگو فیسبوک، غرفه حفظ حریم خصوصی شبیه سایر برنامه‌های تازه به کار افتاده است که فیس بوک در گذشته ایجاد کرده اما هنوز جدید است، و آن‌ها می‌توانند اطلاعات بیشتری را در مورد سایر برنامه‌هایی که فیس بوک در اختیار دارند، در آن بگنجانند.

کنترل حریم خصوصی فیس بوک در میان برنامه‌ها و خدماتی که در اختیار دارد یکنواخت نیست. به عنوان مثال، اینستاگرام که در بین تبلیغ کنندگان محبوب است، نسبت به فیس بوک کنترل حریم خصوصی متفاوتی دارد.شما نمی‌توانید حریم خصوصی پست‌های شخصی را ویرایش کنید. اینستاگرام همچنین ویژگی بررسی حریم خصوصی ندارد.

اینستاگرام نیز از دغدغه‌های حفظ حریم خصوصی و امنیتی در امان نیست. در ماه آوریل، فیس بوک اعلام کرد که میلیون‌ها رمز عبور اینستاگرام به صورت ساده ذخیره شده‌اند، به این معنی که به راحتی می‌توان به اطلاعات این حساب‌ها دسترسی داشت.

اما مسائل مربوط به حریم خصوصی فیس بوک بسیار بیشتر است. این شرکت با مشکلات نقض حریم خصوصی مانند Cambridge Analytica، جمع آوری داده‌های 87 میلیون کاربر فیس بوک بدون اجازه آنها، ذخیره رمزهای عبور ساده و استفاده از شماره‌های تلفن برای احراز هویت دو عاملی برای تبلیغات رو به رو شده است.

روز دوشنبه، شبکه اجتماعی فیس بوک بررسی‌های لازم در زمینه حریم خصوصی خود را گسترش داد؛ و اطلاعاتی در مورد اینکه چه کسی می‌تواند پست‌های به اشتراک گذاشته شمارا ببیند، چگونه افراد می‌توانند شما را پیدا کنند و امنیت حساب چگونه است؛ را در اختیار حاضرین قرار داد. اما کاربران فیس بوک و شرکای تجاری ممکن است اطلاعات بیشتری بخواهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از