اینستاگرام فیلتر نمی شود

0
6

قوه قضائیه خبر فیلترینگ اینستاگرام در ایران را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، شایعاتی مبنی بر فیلتر شدن اینستاگرام در ایران منتشر شده که قوه قضائیه امروز با جدیت آن را رد کرد.

تکذیب خبر فیلتر شدن اینستاگرام

بنابراین گزارش، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه امروز در نشست خبری خود در واکنش به انتشار خبر فیلتر شدن اینستاگرام از سوی معاون اول دادستان کل کشور گفت: بسیار مایه تاسف است که اخباری نقل می‌شود که به هیچ عنوان چنین خبری ابراز نشده و در مقطعی که دادستان کل کشور، معاون اول ندارد، می‌بینیم خبری نقل می‌شود که منتسب به معاون اول دادستان کل کشور است که این نشان‌دهنده این است که برخی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند، رعایت اخلاق را نکرده، در نتیجه چنین کسی وجود نداشته و چنین خبری وجود ندارد.

سخنگوی قوه قضاییه اظهار داشت: به فرض این که چنین کسی می‌بود و چنین مطلبی نیز عنوان می‌کرد؛ این موضع قوه قضائیه به شمار نمی‌آمد. در موضوعات کلان موضع قوه قضائیه آن است که سخنگوی این قوه رسماً اعلام می‌کند یا رئیس قوه قضائیه مطلبی را بیان می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: سایر همکاران قضایی ما حتی مدیران قضایی آنچه را که در موضوعات کلان مطرح می‌کنند، موضع شخصی آنهاست و به هیچ عنوان موضع قوه قضائیه به حساب نمی‌آید. پنهان كردن پست اينستاگرام چگونه است؟

آمار فعالیت ایرانی ها در اینستاگرام

این در حالی است که شب گذشته امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و ‏رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با انتشار پستی در صفحه توییترش در مورد ریز فعالیت ۲۴ میلیون ایرانی در اینستاگرام نوشت:  روزانه ۲۳ تا ۳۱ هزار پست از سوی ایرانیان در اینستاگرام منتشر می شود که متوسط لایک هر پست ۲۲۴۵ و کامنت ۷۱ مورد از سوی ایرانی ها در یک روز است.

او در مورد پیک فعالیت ایرانی ها در این شبکه اجتماعی نیز عنوان کرده که بیشینه انتشار پست ایرانی ها در اینستاگرام در ساعات ۱۲، ۲۱ و ۲۲ و کامنت دو ساعت بعد از آن است.

همچنین طبق اعلام ناظمی ۳۰ صفحه بالای ۳ میلیون دنبال‌کننده در اینستاگرام از سوی ایرانی ها وجود دارد و مسابقه، طنز، سرگرمی، مد و پوشاک موضوعاتی دارای بیشترین طرفدار در این شبکه اجتماعی از سوی شهروندان ایرانی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از