اخبار

این باج افزار رحم ندارد!

کالاسودا - کالاسودا_ باج افزار جدید و مخرب موسوم به Triout یکی از خطرناک ترین ویروس های هکری است که وارد سیستم های مختلف کاربران می شود.

باج افزار مورد نظر به شدت در نقاط مختلف جهان نفوذ کرده و پیش بینی می شود مخاطراتی جدی را برای کاربران ایجاد کند. با توجه به گسترش نفوذ بدافزار و جاسوس افزار که از سوی هکرها و مجرمان سایبری منتشر می‌شود، پژوهشگران بسیاری در سراسر جهان به دنبال کشف بدافزارهای جدیدی هستند که ممکن است امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی کاربران را به مخاطره بیندازد.

اکنون به نظر می رسد باج افزار های جدید  Trioutمی تواند یکی از گزینه های بسیار جدی و خطرناک برای فعالیت های سایبری شما باشد.

این باج افزار دقیقا چه می کند؟

_این باج افزار اقدام به جاسوسی می کند

_این باج افزار خطرناک در کنار جاسوسی اطلاعات کاربران را به یغما می برد

_باج افزار مذکور تاریخچه تمامی تماس های کاربران را سرقت می کند

_تصاویر و ویدئو ها از شر باج افزار مورد نظر آسایش ندارند

_فقط کافیست به دوستان خود پیام دهید تا کل اطلاعاتتان توسط باج افزار سرقت شود

_گوشی‌ های اندرویدی بهترین طعمه‌ ها برای هکرها و مجرمان سایبری هستند و این بار نیز اندرویدی ها بیشتر در معرض خطرند

_ باج ‌افزار مذکور تاکنون توانسته است اطلاعات کاربران بسیاری را به سرقت برده و دست هکرها و مجرمان سایبری را برای دسترسی به اطلاعات مورد نظرشان باز بگذارد .

همانطور که بسیاری از ما می دانیم، بدافزارها انواع مختلفی دارند و باج‌ افزار، بدافزاری است که به مجرمان اینترنتی این امکان را می ‌دهد تا بتوانند از طریق کنترل از راه دور، رایانه شخص قربانی را قفل کنند، به ‌طوری که کاربر نتواند از سیستم خود استفاده کند. سپس یک پنجره روی رایانه شخص نمایان می ‌شود و به او هشدار می‌ دهد تا زمانی که هزینه‌ ای پرداخته نشود، نمی ‌تواند قفل فایل ‌های رایانه ‌اش را باز کرده و از آن استفاده کند.

جالب است بدانید که به طور معمول، باج ‌افزارها زمانی به سیستم شخص قربانی ورود پیدا می ‌کنند که شخص به ‌صورت ناآگاهانه از وب ‌سایتی ناشناس نرم ‌افزار یا فایلی آلوده را دانلود می‌ کند. بنابراین بهتر است دارندگان گوشی‌ های اندروید حتی ‌الامکان سیستم‌ عامل گوشی خود را به جدیدترین نسخه معرفی شده توسط اندروید ارتقاء دهند تا در معرض خطر این بدافزار قرار نگیرند.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا