این نیسان خاص ۳۲۰ کیلومتر سرعت و ۱۳۴۱ اسب بخار قدرت دارد

برند نیسان در شو موبیلیتی ژاپن خودروی برقی خاص خود را به نام هایپر فورس با سرعت ۳۲۰ کیلومتر و ۱۳۴۱ اسب بخار قدرت رونمایی کرد.

به گزارش کالاسودا، هایپر فورس یک خودروی برقی تماشایی با طراحی فوق‌العاده تهاجمی و بال عقب بزرگ و درهای پروانه‌ای است که چشمها را در نمایشگاه توکیو ربود.

شانزده سال پیش، نیسان مدل GT-R R35 را در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۰۷ معرفی کرد.

و حالا این نمایشگاه که امسال نام موبیلیتی شو ژاپن به خود گرفته، میزبان اولین نمایش جهانی نمونه مفهومی نیسان شده است که ممکن است دریچه ای به آینده گودزیلا باشد.

اما نیسان به صراحت نمی‌گوید که این کانسپت تمام برقی پیش نمایش خودرو R36 است اما شبح و چراغ‌های عقب چهار گوشه‌اش نشانه‌هایی هستند که دی ان ای جی تی آر را می‌توان روی آن پیدا کرد.

در واقع بلوک‌های سفید و قرمز روشن در جلو یک هدیه مرده محسوب می‌شود که به ما تفسیری آینده نگر داده و می‌گوید با خودروی اسپرت پرچمدار نیسان روبرو هستیم.

بدنه این خودرو که به طرز چشمگیری طراحی شده و دارای منافذ و دریچه‌های برقی در گلگیرهای جلو است، در حالی که در عقب بال بزرگی تعبیه شده است که احتمالاً از کره ماه قابل مشاهده است.

آن درهایی که رو به آسمان هستند، مانند دیفیوزرعقب که Hyper Force را به جاده چسبانده نگه می‌دارد، عظیم هستند.

در مورد فضای داخلی، احساس می‌کنید درون یک کیس بازی رایانه شخصی با LEDهای فراوان نشسته‌اید.

از آنجایی که نیسان این کانسپت را به عنوان یک ماشین متمرکز بر مسیر (از این رو برف پاک کن شیشه جلو در وسط تعبیه شده) تصور کرده است، به نفع یک ماشین مسابقه‌ای از فرمان گرد دوری می‌کند.

راننده و سرنشین روی صندلی‌های زاویه‌دار با پشتیبانی جانبی عالی و چیزی شبیه به یک پوسته فیبر کربنی می‌نشینند.

هایپرفورس در واقع یک GT-R در لباس مبدل است، که با دو حالت رانندگی R (مسابقه) و GT (گرند تور) مجهز شده است.

خودرو هایپر فورس مجهز به باتری‌های جامد 1000 کیلوواتی است که به آن ۱۳۴۱ اسب بخار قدرت می‌دهد.

نیسان اشاره می‌کند که این ابرخودروی برقی دارای سیستم e-4ORCE این شرکت است، که اصطلاحی برای بازاریابی چهارچرخ محرک به لطف موتورهای جلو و عقب است.

سایر مشخصات هنوز اعلام نشده، اگرچه هدآپ دیسپلی سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت (نزدیک به ۲۰۰ مایل در ساعت) را در یکی از تصاویر رسمی مجاور نشان می‌دهد.

شش سال طول کشید تا R35 راهی بازار مصرف شود و ممکن است R36‌ نیز دچار همین سرنوشت شود!

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها