دسته‌بندی نشده

باتری هایی که به سرعت نور شارژ می شوند

کالاسودا – محققان دانشگاه کمبریج از شناسایی ماده تازه ای خبر داده اند که استفاده از آن برای تولید باتری موجب می شود تا گوشی های تلفن همراه به جای چند ساعت در عرض چند دقیقه شارژ شوند.

به گزارش کالاسودا به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، این ماده که اکسید تنگستن نایوبیوم نام دارد،  ساختاری میکروسکوپی دارد و در صورت استفاده از آن یون های لیتیوم با سرعتی بسیار بیشتر از سرعتی که فناوری در حال حاضر ممکن می سازد، در درون باتری جریان می یابند.

باتری هایی که داغ نمی شوند

این دستاورد مهم علمی تولید باتری های لیتیومی جدیدی را ممکن می کند که به سرعت شارژ می شوند و علاوه بر این در حین شارژ شدن به شدت داغ نمی شوند و لذا خطر آتش گرفتن و انفجار در موردشان مصداق ندارد.

باتری های لیتیومی اختراعات جدید مهم است

باتری های لیتیومی از جمله اختراعات مهمی هستند که از زمان عرضه در دهه ۹۰ میلادی به طور گسترده به کار گرفته شده اند، اما تراکم انرژی در این باتری ها طی یک سال اخیر تنها بین ۳ تا ۴ درصد افزایش یافته است. روش های مختلف به کار گرفته شده برای حل این مشکل هم چندان موثر نبوده اند.

چه مواردی عمر باتری کاهش می دهد ؟

بالا رفتن سرعت جابجایی یون های لیتیوم از سمت الکترودهای منفی به مثبت و بالعکس مهم ترین دستاورد استفاده از اکسید تنگستن نایوبیوم است و از این پس برای این کار نیازی به کاهش فاصله الکترودها با همدیگر که می تواند احتمال گرم شدن و انفجار باتری را بیشتر کرده و عمر مفید باتری را کاهش دهد، نیست.

هنوز مشخص نیست باتری هایی که به این شیوه تولید شده اند، چه زمانی برای عرضه به بازار آماده خواهند بود.

آیا شما نیز مایل هستید باتریتان در چند دقیقه شارژ شود ؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

نظر بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + پنج =

محبوب ترین ها دسته‌بندی نشده