بررسی باتری های موبایلی ؛ برند های چینی باتری خوبی ندارند

0
487

کالاسودا- گوشی های هوشمند موجود در بازار همچنان باتری های بسیار خوبی را با خود به همراه ندارند . این باتری ها عموما ۳۰۰۰ میلی آمپر هستند اما با توجه به برخی از شرایط و همچنین مباحث تبلیغاتی کمپانی های سازنده موبایل باتری های بزرگتری را برای گوشی های هوشمند خود به خصوص پرچم داران استفاده می کنند اما یک سوال همیشه برای کاربران گوشی های هوشومند بوده است و هیچ گاه جواب کاملا دقیقی بیان نشده است. حال قصد داریم به بررسی برترین گوشی هوشمند در زمینه باتری بپردازیم به همین دلیل گوشی های هوشمند را به دو دسته از نظر رزولوشن صفحه نمایش تقسیم می کنیم و گوشی های بالاتری از رزولوشن QHD را در یک جدول قرار خواهیم داد و دسته دیگر گوشی های هوشمندی که دارای رزولوشن صفحه پایین تری هستند قرار خواهد گرفت.

در جدول های طراحی شده ظرفیت باتری ، تست عمر باتری و تست عمر باتری در مقایسه با میانگین باتری های موبایل است حال جدول زییر را با یکدیگر مقایسه می کنیم :

در این گروه به دلیل رزولوشن بالا تر میانگین باتری های موبایل در حدود ۳۳۸۰ میلی آمپر است و در این مرحله HTC U11 و LG V30 عملکرد بسیار خوبی داشته اند و گلکسی اس ۸ سامسونگ نیز در رده سوم قرار دارد . نکته جالب توجه در این میان حضور برند های تایوانی و کره ایی در رتبه های برتر است و کمپانی های چینی که همواره از باتری های قدرتمند تر و بزرگتری استفاده کرده اند عملکرد ضعیف تری را از خود به جای گذاشته اند. به عنوان مثال باتری پرچم دار هواوی ۴۰۰۰ میلی آمپر است اما باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری اچ تی سی برترین عملکرد را دارد. در جدول دوم اما نتایج قابل پیشبینی تر است .

در این جدول کمپانی اپل بسیار بهتر از برند های دیگر بوده است و این کمپانی قدرتمند بر خلاف تصور کاربران باتری بهتری را برای کاربران به همراه خواهد داشت. در این رده بندی نیز گوشی های هوشمند آیفون ۸  و آیفون ۸ پلاس در برده های اول و دوم قرار دارند و کاربران اگر به فکر یک باتری بسیار خوب هستند این برند شرایط برتری را به کاربران می دهد در رتبه سوم نیز پرچم دار موتورولا قرار دارد و Moto G6 Plus در مقام سوم قرار دارد.

حال با این شرایط و بررسی های انجام شده می توان آیفون را برترین باتری در زمینه های هوشمند دانست اما یک مسئله وجود دارد و آن هم بحث قیمت گوشی های موبایل است که آیا عمر باتری چقدر در پرداخت هزینه بیشتر برای خرید گوشی های هوشمند منطقی است و البته در این جدول ها یک نکته بسیار به چشم می خورد که برند های چینی که در بحث پردازنده عملکرد بسیار خوبی داشته اند در بخش باتری نتوانسته اند به رقابت با کمپانی های قدیمی سازنده موبایل بپردازند و تنها هواوی عملکرد معمولی در این جداول داشته است.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها