بازار امن است

بازار امن است

شایعاتی مبنی بر درز اطلاعات از سوی نرم افزار بازار منتشر شده که تکذیب شده است.

به گزارش خبرنگار کالاسودا، بازار که توانسته جای گوگل پلی را برای کاربران ایرانی بگیرد گویی از میزان مشتریان گوگل پلی بد کاسته است. این کاهش تعداد کاربران گوگل پلی به گونه ای بوده که در فضای مجازی ایرانی شایعه شده که از سوی بازار درز اطلاعات صورت می گیرد. این شایعه برای کاهش میزان کاربران بازار و بازگشت آن ها به سمت گوگل پلی منتشر شده و راه به جایی نبرده است.

در تکذیب این شایعات، مسئولان این مجموعه، نشت اطلاعات کافه بازار را رد کردند.

روابط عمومی کافه‌بازار اعلام کرد: «روز شنبه ۷ اردیبهشت گزارش‌هایی در خصوص وجود یک مشکل امنیتی در بازار در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که همچون هشدارهای امنیتی مشابه در گذشته، تیم فنی بازار در حال بررسی همه‌جانبه‌ موضوع است. تاکنون شواهدی در زمینه نشت اطلاعات حساب‌های کاربری به دست نیامده است. چنان‌چه در ادامه‌ بررسی‌ها نتایج تازه‌ای به دست آید، به طور شفاف به اطلاع کاربران خواهد رسید.»

طبق اعلام کافه بازار، مهم‌ترین اصل برای این پلتفرم حفظ امنیت داده‌های کاربران است و کافه‌بازار به کاربران خود اطمینان می‌دهد که مسئولانه همه اقدامات لازم جهت تامین این امنیت را صورت می‌دهد.علاوه بر اقدام‌های پیوسته‌ای که در راستای حفظ امنیت سیستم‌ها صورت می‌گیرد، استفاده از دانش کارشناسان امنیتی که به صورت مسئولانه و قانونی، موارد امنیتی را متذکر می‌شوند از سالها پیش در اولویت کافه‌بازار بوده است.

این شرکت یادآور شده که «تخصیص صفحه افشای مسئولانه و طرح اعطای پاداش در ازای کشف باگ‌های امنیتی (Bug Bounty Program) نیز با همین هدف انجام شده است و کافه‌بازار همواره از دریافت گزارش‌های مسئولانه‌ امنیتی استقبال می‌کند. چرا که امنیت در دنیای دیجیتال مطلق نیست و همه شرکت‌های نرم‌افزاری اعم از کوچک و بزرگ، ممکن است در معرض آسیب‌پذیری‌هایی در این حوزه باشند و کافه‌بازار نیز خود را از این قاعده مستثنی نمی‌داند».

گفتنی است، نرم افزار کافه بازار از بهمن 89 توسط تعدادی از فعالان حوزه فناوری ایرانی ایجاد شد و تا شهریور 97 بیش از 38 میلیون کاربر آن را نصب کرده اند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها