اتهام بازار داغ برده داری آنلاین به فیس بوک و گوگل

0
152
اتهام بازار داغ برده داری آنلاین به فیس بوک و گوگل

غول های تکنولوژی از جمله اینستاگرام و گوگل میزبان بازار داغ برده داری آنلاین هستند که کارمندان داخلی را با کمتر از 3000 پوند از طریق برنامه خرید و فروش می کنند.

کودکان تا 16 سالگی به کویت قاچاق می شوند و به عنوان خدمتکار فروخته می شوند. خدمتکاران در بازارهای آنلاین توسط دلالان بی پروا معامله می شوند. کارفرمایان معمولی نیز گاه با کارمندان داخلی خود را برای کسب سود بیشتر بصورت آنلاین تجارت می کنند. به خریداران توصیه می شود گذرنامه کارمندان را نگه داشته و گوشی او را مصادره کنند.

انگشت اتهام به سوی گوگل و فیس بوک

غول های فناوری گوگل ، اپل و فیس بوک به تسهیل بازار برده داری آنلاین متهم شده اند. تحقیقات مخفیانه توسط BBC News Arabic منجر به پیدا کردن برنامه هایی در گوشی های هوشمند در کویت شد که در آن خریداران بالقوه می توانند جزئیات هزاران زن در دسترس برای کارگری و خدمات خانه را جستجو کنند. این زنان را می توان با قیمت 3000 پوند اجاره کرد.

ارومیلا بوعلا گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد این شیوه برده داری مدرن ، به بی بی سی گفت: “آنچه آنها انجام می دهند ترویج یک بازار برده آنلاین است. اگر گوگل ، اپل ، فیس بوک یا هر شرکت دیگری برنامه هایی مانند این ها را میزبانی کند، باید پاسخگو باشند.”

با بررسی ها مشخص شد که یک بازار در این زمینه در اینستاگرام (متعلق به شرکت فیس بوک) فعالیت می کند و گزارش شده است که فروش از طریق پیام های خصوصی انجام می شود.

غول های فناوری به بی بی سی گفتند که با توسعه دهندگان برنامه همکاری دارند تا فعالیت غیرقانونی آنها را متوقف کنند. چرا که فروش آنلاین مردم خلاف شرایط و ضوابط آنهاست.

با این حال ، بی بی سی با یک زن و شوهر مصاحبه کرد كه ادعا می كردند تازه وارد كویت شده اند و به دنبال خدمتکار برای خانه خود هستند. آنها از یک سایت بازدید کردند که در آن زنان براساس سابقه فیلتر شدند – با برخی از افراد ارزش بیشتری نسبت به دیگران دارند.

دو میلیارد نفر – بیش از 60 درصد کارگران جهان – در شغل غیررسمی مشغول به کار هستند ، جایی که تحت پوشش توافقات رسمی مانند قرارداد، قرار نگرفته و یا از حمایت های پرداختی از جمله بیمه و بیماری کارگران برخوردار نیست.

انگشت اتهام به سوی گوگل و فیس بوک

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها