بازار فروش گوشی های هوشمند در سراسر دنیا در حال سقوط است

بازار فروش گوشی های هوشمند در سراسر دنیا در حال سقوط است

آخرین خبرهایی از برندهای بزرگ تولیدکننده گوشی به گوش می خورد حاکی از خبرهای ضد و نقیضی است. برای مثال درآمد سه ماهه آخر اپل شامل خبرهای خوب و بد توامان بود.

خبر بد این که فروش آیفون نسبت به همان دوره در سال 2018 حدود 17 درصد کاهش یافته است. خبر خوب اینکه به نظر می رسد که وال استریت معتقد است که هیچ جایی برای آیفون وجود ندارد اما سهام اپل افزایش یافته است و این احتمالا به دلیل فروش سرویس و خدمات اپل بوده است که تیم کوک سرمایه گذاری وسیعی را در این خصوص آغاز کرده است. فروش آیفون در آخرین سه ماهه 2018 در سراشیبی افتاد. با این حال نتایج مالی این غول فناوری از انتظارات وال استریت پیشی گرفته است. طبق امارها درآمدی که از خدمات نصیب اپل شده است، نسبت به فروش آیفون ها بالاتر بود. به طور کلی سود سه ماهه دوم 11.6 میلیارد دلار بهتر  از آنچه مورد انتظار بود.

با این حال خبر بدتر این است که کاهش فروش گوشی برای کل صنعت گوشی های هوشمند بوده است. شرکت تحلیلگر IDC گزارش می دهد که محموله های گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال جاری 6.6 درصد نسبت به مدت مشابه سال 2018 کاهش یافته است. ساندار پیچای مدیر عامل شرکت گوگل اعلام کرد که فروش گوشی های مدل بالا سخت تر از موارد دیگر بوده است.

کاهش فروش گوشی سامسونگ و سونی

سامسونگ هم هفته گذشته گزارش درآمدی خود را اعلام کرد و انتظار دارد که رقابت در صنعت گوشی های هوشمند بالغ تا نیمه دوم سال جاری تحت فشار بیشتری قرار می گیرد. سونی با کاهش فروش و رقابت شدید مواجه شده و در طول چند سال گذشته سهم بازار گوشی های هوشمندش نیز کاهش یافته است، به طوری که در حال حاضر این سهم اکنون کمتر از 1 درصد است. این شرکت سه ماهه اول 2019 را تنها با فروش 1.1 میلیون دستگاه سپری کرد و یک رکورد منفی از خود به جای گذاشت.بازار فروش گوشی های هوشمند

وضعیت مشابه اپل

چنین تحولاتی نشان می دهد که بخش های سخت افزاری مانند گوشی در مرحله بلوغ خود قرار دارند و این برای برندهایی مانند سامسونگ و اپل هم سخت تر می شود تا شما را مجبور به خرید یک آیفون جدید با سرعت معمول کند، بلکه باید ویژگی های جذاب را به طور مداوم به گوشی های خود اضافه کند تا کاربران قانع به خرید آن شوند.

از سال 2017 به بعد شاهد این موضوع بودیم که افراد گوشی های خود را عوض نکرده اند. در سال 2018، صندوق سرمایه گذاری بزرگ Maverick اعلام کرد که روزهای با شکوه انقلاب در گوشی های هوشمند پشت سر گذاشته شده است، زیرا تفاوت های فزاینده ای بین دستگاه های قدیمی و جدید ارتقا مداوم را دشوار می کند. شرکت های مختلف در حال استفاده از استراتژی های گوناگون برای جلوگیری از این کاهش هستند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها