بازار 600 میلیون دلاری Network Slicing در 2026

نتورک اسلایسینگ (network slicing) به فرآیند به اشتراک گذاری یک شبکه واحد برای موارد متنوعی مانند (IoT یا VR) اشاره دارد و یک تکه از شبکه را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد تا سرعت و کارایی را بالاتر ببرد. با همه گیر شدن فناوری 5 جی، این نوع شبکه‌ها نیز سودآوری بیشتری خواهند داشت. طبق گزارش‌های جدید ارزش آن تا سال 2026 به 600 میلیون دلار یا بیشتر خواهد رسید.

به گزارش کالاسودا و به نقل از notebookcheck، درواقع نتورک اسلایسینگ ایجاد چندین شبکه مجازی از طریق یک زیرساخت مشترک فیزیکی است که هر شبکه مجازی به عنوان slice network شناخته می‌شود که می‌تواند برای پشتیبانی از برنامه‌های خاص مانند کارخانه هوشمند، خانه هوشمند، شبکه هوشمند و اتومبیل‌ها تنظیم شود.

نتورک اسلایسینگ در 4G نقشی سودآور پیدا کرده است، بنابراین، با گسترش بیشتر 5G، ممکن است تجارت سوآورتری داشته باشد و می‌تواند برای حفظ برنامه‌های متعدد ، شامل اینترنت اشیا و اج، در همان زیرساخت استفاده شود.

بر این اساس، این روش در حال حاضر دارای انواع مختلفی مانند فناوری Cellular V2X (C-V2X) است که به طور خاص در اتومبیل کار می‌کند. این فناوری در پروژه 2018 کره جنوبی در یک اتوبوس 45 نفره که به طور خودکار هدایت می‌شد و برای حرکت در موانع از طریق 5G و نتورک اسلایسینگ برنامه ریزی شده بود، بسیار مفید بود.

به مرور می‌توان از این فناوری در صنایع مختلفی از جمله مراقبت‌های بهداشتی، تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی استفاده کرد که طبق آن ارزش بازار نتورک اسلایسینگ تا سال 2026، حداقل به 20 میلیون دلار خواهد رسید.

این بازار در حال حاضر توسط آمریکای شمالی هدایت می‌شود. تصور می‌شود که تا سال 2026 با نرخ سالیانه 30٪ (CAGR) رشد کند که به دلیل ترویج و استفاده از 5G است. به همین ترتیب، تصور می‌شود که بخش خدمات مدیریت شده (که در آن نتورک اسلایسینگ توسط یک شرکت یا پیمانکار اختصاصی انجام می‌شود) در ایالات متحده و طی 6 سال آینده رشد 20 درصدی داشته باشد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها