بازداشت کارشناس ارز دیجیتال به اتهام کمک به کره شمالی

0
117

طبق گزارش‌ها، Virgil Griffith به اتهام کمک به کره شمالی در دور زدن تحریم‌های آمریکا، دستگیر شده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از انگجت، کره شمالی مدت‌هاست که برای جلوگیری از تحریم‌ها متهم به استفاده از ارز دیجیتال Cryptocurrency  است. به‌تازگی ایالات‌متحده مردی را متهم کرده است که به این کشور منزوی در راستای دور زدن تحریم‌های آمریکا یاری رسانده است.

آمریکا، کارشناس ارز دیجیتال و عضو پروژه اترتیم، Virgil Griffith را به اتهام ارائه اطلاعات به كره شمالی در مورد چگونگی استفاده از فناوری ارز دیجیتال و بلک چین برای جلوگیری از تحریم‌های آمریكا، دستگیر كرده است.

وی با وجود ممنوعیت سفر به کره شمالی، در کنفرانس ارز دیجیتال این کشور حضور پیدا کرد  و بنا بر گزارش‌ها در مورد چگونگی پول‌شویی و دور زدن موانع آمریکا، با سران این کشور به گفت‌وگو پرداخت. براساس اعلام دادگستری، چندین مقام رسمی کره شمالی در حضار حضور داشتند که از وی سؤال می‌کردند.

مهم‌تر از این، Griffith ظاهراً قصد داشت مبادلات اترتیم بین کره شمالی و کره جنوبی را ساده‌تر کند؛ ضمن آنکه می‌دانست این اقدامات علیه قوانین و تحریم‌های آمریکا است.

او ظاهراً از سایر آمریکایی‌ها خواست كه از کره شمالی (از جمله این كنفرانس) بازدید كنند و برنامه‌هایی به‌منظور لغو تابعیت آمریكا و درخواست تابعیت کشور دیگر را نیز داشت.

این ادعا چه ثابت شود و چه نشود؛ آینده Griffith به خطر افتاده است. گزارش‌های متعددی مبنی بر سرقت میلیاردها دلار ارز دیجیتال برای کمک به تأمین اعتبار برنامه هسته‌ای کره شمالی وجود دارد. تاکنون Griffith نتوانسته است بی‌گناهی خود را اثبات کند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها