بازگشت از iOS 14 یا iPadOS 14 به iOS 13 و iPadOS 13

اگر در استفاده از نسخه‌ی بتای iOS 14 یا iPadOS 14 به مشکلاتی برخورده‌اید و باتری گوشی‌تان خالی می‌شود؛ می‌توانید به نسخه‌ی iOS 13 بازگردید.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی نت، برای رهایی از شر iOS 14 باید آیفون یا آیپد خود را در حالت ریکاوری قرار دهید.

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که بهتراست نسخه‌ی بتای سیستم عامل iOS 14 یا iPadOS 14 را نصب نکنید.

پاک کردن نسخه‌ی بتا از آیفون یا آی پد شما به کمی زمان نیاز دارد. برای اتصال دستگاه به مک یا رایانه شخصی خود به یک کامپیوتر و یک کابل لایتنینگ یا USB-C نیاز دارید.

مرحله‌ی اول:

برای حذف iOS 14 یا iPadOS 14، باید دستگاه خود را کاملاً پاک کرده و بازیابی کنید. اگر از رایانه ویندوز استفاده می‌کنید، باید iTunes را به آخرین نسخه به روز کنید. اگر از مک کمک گرفته‌اید؛ نرم افزار Mac خود را با کلیک بر روی آرم Apple در بالای صفحه به روز کرده و سپس گزینه Preferences System> Update را انتخاب نمایید.

مرحله‌ی دوم:

با استفاده از کابل لایتنینگ یا USB-C، آیفون یا آی پد را به رایانه متصل کنید.

مرحله‌ی سوم:

آیفون یا آی پد را در حالت ریکاوری (recovery mode) قرار دهید. در این فرایند که بسته به گوشی شما متفاوت است؛ دستگاهتان ری استارت می‌شود. بنابراین روش ریکاوری کردن در گوشی‌تان را در اینترنت جست و جو کرده و اجرا کنید.

مرحله‌ی چهارم:

در این مرحله اعلامی را در ویندوز یا مک مشاهده خواهید کرد که به شما می‌گوید دستگاه شناسایی شده است. از شما سؤال پرسیده می‌شود که آیا تمایل دارید دستگاه خود را بازیابی یا به روز کنید، گزینه Restore را انتخاب کنید. در این صورت رایانه شما آخرین نسخه رسمی iOS 13 را روی دستگاه مورد نظرتان دانلود و نصب خواهد کرد.

اگر اعلانی را مشاهده نکردید، ابزار Finder (در Mac) یا iTunes (روی رایانه شخصی) را باز کنید، دستگاه خود را انتخاب کرده و سپس گزینه‌ی Restore را فشار دهید.

اگر قبل از دانلود و نصب نسخه‌ی بتا، از تلفن یا تبلت خود بکاپ گرفته‌اید، پس از نصب iOS 13، از شما سؤال می‌شود که آیا می‌خواهید از آن نسخه پشتیبان استفاده کرده و آن را اعمال کنید یا خیر؟

 

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها