بازگشت شکوهمند بازی Pokemon Go

0
240

بازی واقعیت مجازی مشهور Pokemon Go استودیو Niantic Labs، همچنان در حال رشد است.

به گزارش کالاسودا و نقل از انگجت، بازی Pokemon Go که زمانی کل دنیا را در بر گرفته بود، نه تنها از دور رقابت خارج نشده است، بلکه در سال 2019 از همیشه موفق تر بوده است.

بر اساس آمار منتشره از سوی موسسه تحقیقاتی Sensor Tower، در سال 2019، رکورد بی سابقه‌ی سود 900 میلیون دلاری حاصل از خرید های داخل برنامه ای از خود به جا گذاشت. این نشان می‌دهد که این بازی پس از کاهش محبوبیت و سود آن در سال 2017، بازگشت بسیار موفق و بی سابقه ای داشته است.

معمولا در دنیای بازی های رایگان و موبایلی، همه‌ی بازی هایی که بسیار موفق ظاهر می‌شوند، پس از مدتی کاملا از یاد ها می‌روند و به دست فراموشی سپرده می شوند. این قضیه در مورد Pokemon Go صدق نمی‌کند.

بازی های رایگان که از لحاظ تجاری موفق عمل می‌کنند، همیشه از دو روند مشابه پیروی می‌کنند: یا اینکه از همان ابتدا به صورت انفجاری ظاهر شده و سپس به مرور زمان کاملا فراموش می‌شوند و یا اینکه به آرامی و در طول زمان محبوبیت بیشتری بدست آورده و به موفقیت می‌رسند.

Pokemon Go از هیچ کدام از این روند ها پیروی نکرد. این بازی در سال 2016 به یک بازی همه گیر تبدیل شد که دنیا را تسخیر کرد و موفق به کسب 832 میلیون دلار سود شد.

پس از آن این بازی با افت شدید محبوبیت روبرو شده و در سال 2017، سود حاصل از آن تنها 582 میلیون دلار بود. با این حال با اضافه کردن افکت های واقعیت افزوده‌ی بهتر، تبادلات کارت ها و نبرد های مختلف، این بازی موفق شد در انتهای سال 2018 مجددا سود خود را بالا برده و 816 میلیون دلار به جیب بزند.

بر اساس آمار Sensor Tower، استودیو Niantic Lab موفق شده است تا به امروز بیش از 3.1 میلیارد دلار از طریق این بازی سود کسب کند. البته مشخصا همه‌ی این پول به سازندگان بازی نمی‌رسد و گفته می‌شود سهم بسیار بزرگی از آن طبق یک توافق نامه به نینتندو می‌رسد.

در پایان می‌توان گفت که این بازی به استودیو Niantic Lab کمک کرده است که به جایگاه پیشرو در عرصه‌ی بازی های واقعیت مجازی تبدیل شود. این کمپانی اکنون ابزار های ساخت اپلیکیشن و واقعیت مجازی خود را در اختیار بازی سازان متقل دیگر قرار می‌دهد.

این استودیو همچنین در یک همکاری مشترک با Warner Bros. بازی واقعیت مجازی Harry Potter را ساخته است. از کار های اخیر آنها همچنین می‌توان به ریبوت بازی Ingress محسوب خود این شرکت اشاره کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از