نقد و بررسی بازی gears 5

0
854
نقد و بررسی بازی gears 5

بازی Gears 5  یکی از بازی هایی است که به تازگی یعنی تاریخ 10 سپتامبر 2019 رونمایی و عرضه شده است. این یک بازی ویدئویی در سبک تیراندازی سوم شخص است که توسط استودیو کوالیشن توسعه یافته و پنجمین قسمت اصلی در مجموعه بازی ‌های چرخ ‌دنده ‌های جنگ به‌ شمار می‌ رود.

بازی Gears 5 دنباله بازی چرخ‌ دنده ‌های جنگ ۴ (۲۰۱۶) محسوب می ‌شود. این بازی برای اولین بار در کنفرانس مطبوعاتی شرکت مایکروسافت در طی نمایشگاه E3 2018 رونمایی شد. یکی از تفاوت هایی که این بازی با نسخه های قبلی دارد این است که بر خلاف نسخه‌ های قبلی مجموعه بازی‌های چرخ‌دنده‌های جنگ، این بازی تنها تحت عنوان مختصر چرخ‌دنده‌ های ۵ نامگذاری شده‌است.

اولین بازی از این سری یعنی نسخه اصلی Gears of War در سال 2006 عرضه شد که بازی ای هیجان انگیز و لذتبخش و پر طرفدار شد به گونه ای که نسخه های بعدی آن نیز منتشر شد و طرفداران این بازی انتظارات مشابهی از سطح هیجان این بازی با سرعت و انرژی بالا را تجربه کرده و به کشتار دشمنان پرداختند. اکنون جدیدترین نسخه این بازی منتشر شده است و شرکت سازنده با مدرن سازی گیم پلی تصمیم گرفته دستی به سر و روی این بازی بکشد بدون اینکه المان های جذاب و پرطرفدار کاربران را از میان برده باشد. به نظر می رسد که تا حدودی نیز موفق بوده است. در ادامه با داستان این بازی و نقاط قوت و ضعف ان با شما خواهیم بود.

بازی Gears 5  یکی از بازی هایی است که به تازگی یعنی تاریخ 10 سپتامبر 2019 رونمایی و عرضه شده است.

 

داستان بازی

داستان بازی دنباله Gears of War 4  است و داستان از همان جایی شروع می شود که نسخه قبلی به پایان رسیده بود. اگر فکر می کنید که پایان بندی قسمت قبل را به خاطر نمی اورید نگران نباشید، شرکت سازنده یک ویدیو را تدارک دیده است که داستان بازی را به یاد شما می آورد. شاید فکر کنید که پس از تمام شدن سه‌ گانه اول، داستان لوکاست‌ ها  هم از بین رفته است و دیگر خطری سرزمین Sera را تهدید نمی‌کند. پس از آن سه‌گانه و رها کردن این سری انتظار به خاطر سپرده این بخش را داشتید اما استودیو کوالیشن با نسخه چهارم یک سه‌گانه دیگر را آغاز کرد.

Kait Diaz نام شخصیت داستان است که در Gears 4 مادر خود را از دست داد و در Gears 5 در حال کنار آمدن با موضوع مرگ مادرش است که بسیار ذهنش را درگیر کرده است. کیت، قهرمان اصلی Gears 5، وارد ماجراجویی خطرناکی می‌ شود تا جواب سؤال‌ های خود را پیدا کند.

اگر بیشتر دقت کنید متوجه می شوید که Gears 5 بیشتر از هر یک از سری بازی های قبل از خود به داستان بازی پرداخته است. بازی های قبل از Gears 5 شخصیت هایی مانند Marcus، JD ،Cole و co را داشته است؛ هرچند که آن ها در این بازی هم هستند اما نقش آن ها خیلی پر رنگ نیست. در این قسمت از مجموعه جدید بازی چرخ دنده ها مخاطبان با مارکوس فینیکس، کیتلین دیاز، جیمز فینیکس  و دلمونت واکر وارد یک ماجراجویی دیگر خواهند شد. Gears 5 را می‌توان یک نسخه متفاوت و سرگرم کننده نسبت‌ به آن‌چه که تا به ‌امروز از این سری تجربه کرده‌ اید دانست که مشکلات مخصوص‌ به خود را هم دارد.

داستان بازی

نقاط قوت بازی gears 5

داستان بازی تبدیل به نقطه قوت این بازی شده است. در طول داستان با مراحل مختلفی روبرو می شویم که نمی گذارد این بازی یکنواخت شود. محیط بازی وسیع است و مکان های مختلفی در آن خواهید دید که تبدیل به یکی از جذابیت های بازی شده است. در واقع اگر با گرافیک خوب این بازی را انجام دهید از محیط های جذاب آن به شگفتی خواهید آمد. همانند سایر بازی‌های این سری، مأموریت‌های بازی پر از صحنه‌های اکشن و پرتنش هالیوودی هستند که تقریباً همگی‌شان به خوبی پرداخت و اجرا شده‌اند.

سازندگان از صحنه های استفاده کرده اند که احساس خستگی به کاربر دست ندهد و در تمام طول بازی هیجان خود را حفظ کند. هسته اصلی تمامی مراحل بازی تا حد زیادی مبتنی بر سنگر گرفتن، شلیک کردن به دشمنان با سلاح‌های رایج این سری و پیشروی به قسمت‌های بعدی است. هر چند که یکسری تغییرات نیز در بخش‌های مختلف بازی صورت گرفته است، اما همچنان هسته اصلی گیم پلی این بازی تغییر چندانی نکرده است.

نقاط قوت بازی gears 5

نقاط ضعف بازی gears 5

داستان بازی خود یکی از نقاط قوت این بازی است اما جا افتادن نقش اول این بازی یعنی کیت در داستان بازی بسیار زمان بر و دشوار خواهد بود و دلیل آن این است که ما در طول بازی های گذشته با این شخصیت زیاد رو به رو نشدیم؛ تغییر چیز بسیار خوبی است و ظاهر تازه و جدید لازم است اما کنار آمدن با این مسئله که کیت شخصیت اصلی داستان است می تواند کمی مشکل ساز باشد.

نکته دیگر توجه به شخصیت پردازی کاراکترها در داستان است که می تواند یکی از نقاط ضعف آن محسوب شود. با وجود این که سازندگان سعی و تلاش زیادی برای پرداخت خوب شخصیت ‌های جدید سری کرده‌اند و البته نتیجه کلی کارشان قابل قبول بوده است، اما همچنان به نظر می ‌رسد که شخصیت‌ های جدید نسبت به کاراکترهای اصلی سه‌گانه اصلی از نظر شخصیت پردازی در نقطه پایین‌ تری هستند. خیلی از کاراکترهای فرعی نیز راحت حذف و اضافه می شوند و این ممکن است زیاد به مذاق گیمرها خوش نیاید، چرا که آنها اثرگذاری لازم را نخواهند داشت. با اینکه این بازی ضعف هایی دارد، اما همچنان یک بازی تیر اندازی سوم شخص استاندارد محسوب می‌ شودکه به خوبی توانسته بود اکشنی لذت بخش را برای کاربران به ارمغان بیاورد.

نقاط ضعف بازی gears 5

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از