نقد و بررسی بازی metro exodus

0
۲۶
نقد و بررسی بازی metro exodus

شماره جدید مجموعه مترو به نام Metro: Exodus در نمایشگاه E3 2017 یعنی ۳ سال بعد از عرضه آخرین نسخه معرفی و کمتر از دو سال بعد در فوریه ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد.

نقاط قوت بازی metro exodus

مترو Metro: Exodus  سومین عنوان از مجموعه مترو پس از metro 2033 ( 2010)، metro: last light (2013( است که در سال 2019 رونمایی شده است. این بازی ویدئویی در سبک تیراندازی اول شخص است که توسط 4A games ساخته شده، و بوسیلهٔ دیپ سیلور در تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۱۹ برای مایکروسافت ویندوز، پلی‌استیشن ۴ و ایکس ‌باکس وان منتشر شد. این بازی برای اولین بار در طی نمایشگاه E3 در سال 2017 رونمایی شد. داستان مترو اکسدس اقتباسی از رمان‌های Metro: Last Light و مترو ۲۰۳۳ اثر دیمیتری گلوخوفسکی است.

نقاط قوت بازی

گرافیک بالاتر

این بازی از گرافیک بازی بالاتر و اسلحه ‌های پیشرفته‌ تر نسبت به last light و 2033 برخوردار است. همچنان شخصیت اصلی بازی آرتیوم بوده و شیوهٔ روایی داستان بازی و مراحل آن به صورت غیر خطی است. یکی از نکات بازی حضور دوباره انسان‌ ها بدون ماسک اکسیژن در سطح زمین است که این یک تحول بزرگ در دنیای مترو به‌ شمار می ‌رود.

داستان جهت گیری سیاسی و حالت توطئه محور دارد و درون مایه های رازآلود در یک سوم پایانی داستان ممکن است حوصله شما را سر ببرد، اما در نهایت این سوال را در ذهن شما ایجاد می کند که در بیرون از تونل های مترو چه چیزی انتظار شما را می کشد و آیا زندگی فرازمینی وجود دارد یا خیر. با این ذهنیت می توانید مراحل جذاب این بازی را به راحتی پشت سر بگذارید.

گرافیک بالاتر

نقاط ضعف بازی metro exodus

بازی اول این مجموعه به نام  metro 2033 بازی مهیج با گیم پلی بازی جذاب بود که توانست نظر مثبت کاربران زیادی را راضی کند. همین موضوع انتظارات کاربران را بالا می برد. وقتی یک ایده موفق می‌شود: ادامه دادنش در همان مسیر موفق، بسیار سخت است. وقتی یک فکر نو موفق به خلق یک اثر متفاوت و زیبا می‌شود، ادامه آن نیاز به کار بسیار بیشتری برای ماندن در مسیر مذکور دارد. در واقع تداوم موفقیت یک ایده، سخت تر از خلق یک ایده موفق است. این را به وفور می‌توانید در بازی ‌های متفاوت ببینید. شاید کاربران از قسمت دوم این مجموعه نیز انتظار زیادتری داشتند اما برآورده نشد.

دلایل نارضایتی کاربران

 

دلایل نارضایتی کاربران

تعدادی از دلایلی که به نقاط ضعف بازی مربوط می شد شامل مواردی در بازی به شرح زیر بود.

یکی از این موارد نیمه جهان باز بودن محیط بازی است که بسیاری از کاربران را نگران کرده بود. چرا که بازی مترو را با ترس و دلهره هایش در تونل های وحشتناک و سرد روسیه می شناسند اما جهان نیمه باز این بازی می تواند کاربران را نگران کند که نکند این بازی آنطور که باید و شاید کاربران را راضی کند. مورد بعد هم تغییر دشمنان بازی بود. این بار دیگر از Dark Oneها خبری نبود و دشمنان متفاوت‌تری از نسخه‌های قبل سری در محیط به چشم می‌خورد. این موارد در کنار چند مورد جزئی دیگر باعث شده بود طرفداران از موفقیت این بازی با اطمینان سخن نگویند و ما را مجاب کرد تا عرضه بازی، آن را قضاوت نکنیم.

همچنین گفته می شود که از دسامبر گذشته کار ساخت Exodus به پایان رسیده و بازی در مرحله پولیش شدن به سر می‌برد، اما باز هم مترو اکسودس با مشکلات فنی دسته و پنجه نرم می‌کند. برهم خوردن ریتم و خسته‌کننده بودن بخش‌های نیمه جهان ‌باز را کاربران از بلاک باستر شدن و افزایش وسعت محیط و جهان باز شدن آن ناراضی کرده است، اما به طور کلی سفر آرتیوم در این نسخه از مجموعه بازی مترو درامی خلق کرده است که همراه با بالانس خوب در بخش بقا می تواند به بهترین نسخه سری تبدیل شود.

دلایل نارضایتی کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از