باگ عجیب اینستاگرام، استوری های خصوصی کاربران را نشان داد

باگ عجیب اینستاگرام، استوری های خصوصی کاربران را نشان داد

باگ عجیب اینستاگرام استوری های خصوصی کاربران را برای افرادی که آنها را دنبال نمی کنند نشان داد. موضوع از اینجا به وجود آمد که تعدادی از کاربران دیده اند که استوری های آنها در اینستاگرام در فید افراد غریبه وجود دارد و تعدادی از کاربران غریبه آن را دیده اند. این افراد جزو فالوئرهای افراد نبودند و در فهرست دنبال کننده اکانت شخصی فرد قرار نداشتند.

واکنش اینستاگرام و کاربران چه بود؟

اگرچه گزارش ها حاکی از این است که این باگ تنها برای تعداد معدودی از کاربران و نه اکثریت کاربران اینستاگرام به وجود آمده است، اما به طور تاثیر بدی روی تجربه کاربری آنها از این پلتفرم داشته است. پس از بروز این باگ امنیتی در اینستاگرام بسیاری از کاربران با انتقاد از عدم تامین حریم خصوصی در این شبکه اجتماعی، از مدیران آن خواستند تا ضمن برطرف سازی این مشکل از بروز هرگونه باگ امنیتی در اینستاگرام جلوگیری کنند. برخی از کارشناسان فناوری مدعی شدند اگر چنین روندی در اینستاگرام ادامه پیدا کند به دلیل هماهنگی این برنامه با فیسبوک شاید احتمال نفوذ به حساب کاربری فیسبوک نیز به طور فزاینده‌ای افزایش یابد.اینستاگرام این مشکل را تائید کرده و گفته است که این مسئله را در ساعات ابتدایی به وجود آمدن حل کرده است.

شاید برخی از کاربران اینستاگرام پس از این دقت بیشتری در هنگام استوری گذاشتن و به اشتراک گذاری آن با دیگران خواهند کرد. طبق گفته سایت های فناوری معتبری چون TechCrunch این موضوع اوایل این هفته ایجاد شد و به موجب آن تعدادی از کاربران استوری تعدادی از افراد غریبه را که دنبال نمی کردند، در بالای قسمت فید خود دیدند. این نتیجه باگی بود که از جانب اینستاگرام به وجود آمده بود، چرا که بسیاری از حساب ها و خصوصی بودند و قاعدتا نباید استوری انها قابل مشاهده باشد.باگ عجیب اینستاگرام استوری های خصوصی کاربران را برای افرادی که آنها را دنبال نمی کنند نشان داد

توئیت هشدار دهنده کاربران چه بود؟

یکی از کاربران توئیتر این موضوع در مورد اینستاگرام را طی توییتی به این شرکت انتقال داد و نوشت: «اینستاگرام / فیس بوک، افرادی که من دنبالشان نمی کنم ( با حساب های خصوصی) در لیست افرادی که استوری من را دیده اند مشاهده شده اند. او همچنین با اندکی جستجو در توییتر متوجه شد که کاربران دیگری نیز با این مشکل برخورد کرده اند و آن را گزارش داده اند«.

طبق آمارها گفته می شود که روزانه ۵۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان از سرویس استوری اینستاگرام استفاده می‌کنند و قطعا با این تعداد از کاربر در روز اشتباهی هر چند کوچک نتایج نه چندان جالبی را به دنبال دارد و ممکن است شکایات زیادی علیه اینستاگرام برای نشان دادن استوری های خصوصی صورت گیرد. اینستاگرام ضمن تایید این رویداد، باگ امنیتی ایجاد شده را یک اشتباه از سوی خود دانسته است و ضمن عذرخواهی از کاربران خود، وعده داده است تا هرچه زودتر به برطرف سازی آن بپردازد.باگ عجیب اینستاگرام

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها