نرم افزارها

باگ 19 ساله نرم افزار WinRAR کشف شد

باگ 19 ساله نرم افزار WinRAR کشف شد

کالاسودا - به تازگی یک باگ 19 ساله و قدیمی در نرم افزار WinRAR کشف شده که توجه خیلی از افراد در دنیای کامپیوتر و تکنولوژی را به خود جلب کرده است. باید دید که این نرم افزار با این مساله به چه شکل برخورد خواهد کرد.

باگ 19 ساله و قدیمی نرم افزار WinRAR

ماه گذشته یک باگ 19 ساله و قدیمی در نرم افزار WinRAR کشف شده است ، از این نرم افزار اصولا برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. کمپانی تولید کننده این نرم افزار سریعا این موضوع را برطرف کرد اما کاربرانی که هنوز از نسخه جدید این نرم افزار استفاده نمی کنند در معرض این باگ قرار دارند.

حالا به نظر می رسد که هکرهای فرصت طلب از این موضوع به نحو احسنت استفاده می کنند. شرکت تولید کنند نرم افزارهای حفاظت سیستم MaAfee آشکار ساخته است و بیش از 100 مشکل توسط این باگ ایجاد می شود که بیشتر هم کاربران آمریکا در معرض این باگ قرار دارند.

طریقه استفاده هکرها از این باگ

با تغییر فایل های ACE هکرها می توانند فایل های مشکل را به راحتی وارد سیستم کنند و این موضوع از طریق این باگ امکان پذیر است. این سیستم بدون اطلاع قبلی کاربر به صورت اتوماتیک کامپیوتر کاربر را بازیابی و ماجرا ادامه پیدا می کند. هنوز در جریان نیستیم که چند نفر با این باگ به مشکل برخورد کرده اند ولی خوشبختانه روزهای که این برنامه یک نرم افزار اساسی بود به پایان رسیده است ولی به هر حال افراد زیادی در معرض این باگ قرار دارند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

دکمه گوگل به عنوان موتور جستجو به کیبورد Swiftkey اضافه می شود
دانلود کیبورد فارسی برای گوشی های اندرویدی و تبلت ها
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا