با ارسال پیامک، سیم کارتتان را احراز هویت کنید

0
160

احتمال دارد تصویر مدارک شناسایی شما در اختیار عده ای قرار گرفته باشد و با نام شما سیم کارت تهیه کرده باشند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، این روزها عده ای با استفاده از تصویر مدارک شناسایی افراد با نام آن ها سیم کارت تهیه می کنند و با آن سیم کارت ها به کلاهبرداری و مزاحمت می پردازند.

در این باره پلیس فتا اعلام کرده که سیم‌کارت بدون هویت در شبکه ارتباطی کشور وجود ندارد، ولی متأسفانه برخی دفاتر و نمایندگی‌های اپراتور تلفن همراه بدون حضور شخص و ارائه مدارک اقدام به ثبت سیم‌کارت به نام افراد می‌کنند.

فتا به شهروندان توصیه کرده که از ارائه تصاویر مدارک هویتی خود به مراجع غیررسمی خودداری کنند، زیرا در صورت مفقودی سیم‌کارت و یا ارائه سیم‌کارت خود به دیگران، تمام مسئولیت قانونی با فردی می‌باشد که سیم کارت به نام او است. هموطنان در صورت مفقودی سیم‌کارت‌شان در اسرع وقت اقدام به سوزاندن سیم‌کارت و یا مسدود کردن آن  کنند.

طبق اعلام پلیس فتا،  شهروندان می‌توانند با ارسال کد ملی به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۵۰ یا گرفتن استعلام از وب‌سایت CRA.IR از تعداد سیم‌کارت‌هایی که به نامشان است مطلع شوند و اگر از سیم‌کارت‌هایشان و یا مدارک هویتی‌شان سوءاستفاده شده مطلع شوند و برای طرح شکایت و مسدود کردن سیم‌کارت اقدام کنند.

انسداد ۱۵ هزار سیم کارت بی هویت

پیش از این نیز فتا اعلام کرده بود که در گام نخست، ۳ هزار سیم کارت بی نام و نشان در اسفندماه سال گذشته مسدود شد. در مرحله دوم طرح که در فروردین ماه امسال انجام شد، ۱۲ هزار سیم کارت بی نام و نشان دیگر مسدود که این امر، منجر به کاهش قابل توجه وقوع این نوع کلاهبرداری در سطح کشور شد.

این اقدام از سوی پلیس فتا صورت گرفته و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز تا کنون ۱۳۰ هزار سیم کارت مزاحم را مسدود کرده است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها