اخبار

با انرژی خورشیدی سریع تر از همه سرکار خواهید بود!

کالاسودا - کالاسودا_گروهی از پژوهشگران نوعی خودروی هوشمند طراحی کرده اند که می تواند با انرژی خورشیدی شارژ شود . این خودروی هوشمند پایانی خواهد بود بر مشکلات سوخت های فسیلی .

گروهی از پژوهشگران آلمانی تبار خودرویی را طراحی کرده اند که می تواند نه تنها با نور خورشید شارژ شود، بلکه در هنگام حرکت نیز شارژ شود.

پنل های هوشمند

پژوهشگران آلمانی با استفاده از ۳۳۰ پنل خورشیدی خودرویی ساخته‌اند که می‌تواند همزمان با حرکت شارژ هم شود. همچنین در داشبورد این خودرو خزه ایسلندی وجود دارد که گردوغبار موجود در هوا را فیلتر می‌کند.

سونو موتورز، خودروساز مونیخی، نمونه اولیه این خودروی خورشیدی را ساخته است و آن را «سیون» نامگذاری کرده است.آلمان در حال تست این خودروی خورشیدی است. این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۲۰، یک میلیون خودروی برقی در جاده داشته باشد.

 

مکانیزم این خودرو چگونه است؟

بدنه سیون با سلول‌های خورشیدی یکپارچه شده و ۳۳۰ سلول خورشیدی روی سقف، کناره‌ها و کاپوت این خودرو نصب شده است.

این موضوع باعث می‌شود سیون بتواند در هنگام تابش نور خورشید باتری‌های خود را شارژ کند. بنابراین فرقی ندارد که این خودرو در حال حرکت باشد یا پارک شده باشد، با تابش نور خورشید، امکان شارژ باتری‌ها وجود دارد.

سونو موتورز امکان شارژ از طریق برق را نیز برای این خودرو محیا کرده است تا رانندگان در روزهای ابری با مشکلی مواجه نشوند.

زمان عرضه این خودروی هوشمند

داشبور سیون حاوی خزه ایسلندی است که به عنوان فیلتری برای ذرات گردوغبار استفاده می‌شود و رطوبت داخل اتاقک ماشین را نیز تنظیم می‌کند.

قرار است که این خودروی خورشیدی اواخر سال ۲۰۱۹ در آلمان عرضه شود.سونو موتورز می‌خواهد این خودرو خودرویی همه کاره باشد تا تمام نیازهای رانندگان را برطرف کند. این شرکت امیدوار است سیون هم از طریق انرژی خورشیدی و هم با استفاده از برق شهری شارژ شود.

نگاهی به کاربردهای انرژی خورشیدی

انرژی تابشی خورشید در سیستم های برق خورشیدی(فتوولتائیک)، بطور مستقیم و بدون نیاز به فرآیندهای واسطه به انرژی الکتریکی تبدیل می شود.  لذا سهولت در دسترسی به انرژی الکتریکی حاصل از برق خورشیدی کاربرد آنرا به مراتب بالاتر از حامل های انرژی های تجدیدپذیر قرار می دهد.

میزان روشنایی درشب یک امتیاز برای شهرهای بزرگ و صنعتی است و بدون دسترسی به برق، تامین روشنایی به لامپ های دینامی و یا چراغ های نفتی محدود می شود. یکی از راه حل های مناسب جهت تامین روشنایی مناسب جهت مناطق فاقد دسترسی به برق، استفاده از چراغ های خورشیدی می باشد که سالانه ده ها هزار نمونه از این سیستم در سراسر جهان نصب و راه اندازی می شود.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

قابلیت های شخصیت های جدید تیکن ۷ کاربران را شوکه می کند
خریداران، مراقب سریال های جعلی گوشی موبایل باشند
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا