با این ترفندها کارکردن با Gmail آسان می‌شود

0
459

همه‌ی ما در طول روز با انبوهی از ایمیل‌ها مواجه هستیم که نمی‌توانیم پاسخ همه‌ی آن‌ها را بدهیم. جیمیل ابزارهای متنوعی را ارائه می‌دهد که در هنگام نوشتن ایمیل به شما کمک می‌کند.

تکمیل خودکار در جیمیل

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، یکی از ابزار هوشمند نوشتن جیمیل در ایمیل‌ها تکمیل خودکار است که جملات شما را کامل می‌کند. پیشنهادات هنگام تایپ ظاهر می‌شوند، فقط با فشار دادن کلید می‌توانید پیشنهاد را پذیرفته یا نادیده بگیرید.

Smart Compose نیز کاربردی است. به عنوان مثال، اگر نام گیرنده سوزان باشد، به طور خودکار “سلام، سوزان” در ابتدا اضافه می‌شود.

برای فعال کردن Smart Compose، وارد سیستم شوید و سپس روی نماد تنظیمات Gear در بالا سمت راست کلیک کنید. سپس، “See All Settings” را انتخاب کنید.

به بخش «Smart Compose» در قسمت «General» بروید و سپس گزینه‌ی «Writing Suggestions On» را فعال کنید.

دکمه کنار “Personalization On” را فعال نمایید و روی “Save Changes” در پایین کلیک کنید.

در آیفون، آیپد و دستگاه اندرویدی خود، برنامه Gmail را باز کرده و وارد تنظیمات شوید.

روی آدرس ایمیل خود کلیک کنید و روی کادر تأیید کنار گزینه ” Smart Compose” ضربه بزنید.

استفاده از پاسخ‌های هوشمند

بر اساس متن موجود در ایمیلی که دریافت کرده‌اید، جیمیل سه پاسخ را پیشنهاد می‌کند.

در رایانه، به وب سایت Gmail رفته و وارد سیستم شوید. به مسیر Gear icon menu > See All Settings > General بروید. در بخش Smart Reply گزینه‌ی Smart Reply On را فعال کنید.

در آیفون، آیپد و دستگاه اندرویدی خود، برنامه Gmail را باز کرده و وارد تنظیمات شوید.

Smart Reply را فعال کنید.

از متنی که اغلب ارسال شده، مجدداً استفاده کنید

بسیاری از افراد هر چند روز یکبار ایمیل تکراری ارسال می‌کنند؛ شما می‌توانید این ایمیل‌ها را به الگو تبدیل کرده و از آن‌ها به دفعات زیاد استفاده کنید.

شما فقط می‌توانید الگوها را در وب سایت Gmail ایجاد و اضافه کنید. وارد تنظیمات شده و سپس به بخش See All Settings> Advanced بروید. در بخش ” Templates”، دکمه کنار ” Enable” را روشن کنید.

برای ذخیره الگوی جدید، به صندوق ورودی خود برگردید و بر روی علامت مثبت (+) در سمت چپ کلیک کنید تا ایمیل جدیدی باز شود. متن و موضوعی را که معمولاً برای ایمیل تکراری خود استفاده می‌کنید، تایپ کنید. اگر این ایمیل‌ها را در هر بار برای افراد مشخصی ارسال نمی‌کنید؛ بخش گیرندگان را خالی بگذارید.

وقتی پیش نویس شما کامل شد؛ روی سه نقطه در پایین سمت راست کلیک کرده و به مسیر Templates > Save Draft As Template بروید و Save as New Template را انتخاب کنید. نام الگوی خود را تایپ کرده و سپس روی ” Save” کلیک کنید.

دفعه بعدی که قصد دارید ایمیل تکراری ارسال کنید، روی علامت مثبت (+) کلیک کنید تا ایمیل جدیدی باز شود. روی سه نقطه کلیک کنید، به «Template» بروید و الگو را انتخاب کنید.

امضای ایمیل

شما می‌توانید در Gmail امضایی ایجاد کنید که به طور خودکار به انتهای همه ایمیل‌های شما اضافه شود.

وارد تنظیمات شده و به قسمت All Settings> General مراجعه کنید. در بخش ” Signature”، روی ” Create New” کلیک کنید.

امضای خود را نامگذاری کرده و سپس ” Create” را انتخاب کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها