اخبار

با این گجت هوشمند باهوش تر از همه می‌شوید

کالاسودا - کالاسودا_گروهی از پژوهشگران نوعی گجت هوشمند طراحی کرده اند که می تواند عملکرد مغزی کارمندان را بهبود بخشد. این گجت هوشمند به نوعی رویاهای انسان ها را براورده می کند.

این گجت هوشمند چه مکانیزمی دارد؟

برخی از محققان مغز و اعصاب امریکا، گجت پوشیدنی را طراحی و تولید کردند که به گونه ای موثر عملکرد و فعالیت مغز انسان را تقویت می کند.

درواقع گجت پوشیدنی Brain Advantage به سهولت می تواند دور سر کاربر وصل شده و توانایی مغز را برای رشد نورونهای جدید و بهینه سازی شبکه های موجود عصبی اندازه گیری کرده و تقویت  کند.

این فناوری به کمک سنسورهای حساس افزون بر اندازه گیری اکسیژن خون در مغز، تمرکز و حافظه را بهبود بخشیده، یادآوری را سریع تر کرده و تصمیم گیری و مهارت های حل مسئله را افزایش می دهد.

این گجت به کمک فناوری (hemoencephalography)HEG  و وجود سنسورهای تعبیه شده در مرکز آن،  قادر به اندازه گیری میزان اکسیژن مغز بوده و با ارسال اطلاعات و داده های ثبت شده از طریق گوشی هوشمند به تقویت احساسات و حافظه کوتاه مدت و بلند مدت کاربر کمک شایانی می کند.

از تقویت حافظه تا درمان آلزایمر

شاید متعجب شوید اگر بدانید که این محصول برای تمرکز و تقویت حافظه کودکان و افراد مشکوک به آلزایمر بسیار کاربردی بوده و یادآوری مطالب و رخداد ها را آسان می کند.

پژوهشگران چه می گویند؟

دکتر “راندال ایوانز” رئیس دانشکده پزشکی و مدیر کل دان بور می گوید: زمانی که ما برای اولین بار ایده طراحی این گجت را مطرح کردیم دنیای پزشکی به شدت با آن مقابله کرد. چرا که فرض بر این بود که مغز انسان قادر به تولید نورون های جدید نیست. اما ما بر این اعتقاد بودیم که می توان با شناسایی و تحریک مناطق ناکارامد مغز انسان، توانایی های مغز را تقویت کرد”.این گجت با قیمتی برابر ۱۹۷ دلار فروخته می شود.

روش های تشخیص بهره هوشی

برای به دست آوردن بهرهٔ هوشی یک انسان، از وی آزمون‌های گوناگونی برای ارزیابی قابلیت‌های مختلف ذهنی وی گرفته می‌شود. هر آزمون بخشی از ویژگی‌های مغزی فرد را که در زیر بخشی از آنها فهرست شده‌اند را می‌آزماید و سپس از روی آنها با نگرش به سن فرد، بهرهٔ هوشی حساب می‌شود.

یکی از روش‌های رایج برای اندازه‌گیری بهره هوشی در ایران استفاده از ابزار تست هوش ریون است (به انگلیسی: Raven) این آزمون که در سال ۱۹۳۸ توسط پن روز و ریون ساخته شده‌است دارای ۶۰ سؤال تصویری است و از پنج سری ۱۲ تایی (سریهای A,B,C,D,E) تشکیل شده‌است. سوالات تست هوش ریون بدین شکل می‌باشند که می‌بایست از میان ۶ تا ۸ تصویر جداگانه، تصویری را انتخاب کنید که تصویر ماتریس هر سؤال را تکمیل کند. معمولاً در دوره‌های مختلف سنی این آزمون از افراد گرفته می‌شود و این بدین معنی است که سن فردی که تست‌ها را تکمیل می‌کند در ارزیابی بهره هوشی اهمیت بالایی دارد. که در این تست بالاترین طبقه، طبقه بهره هوش بالای ۱۲۷ هست که جزو افراد ممتاز و نخبه قرار می‌گیرند.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

کمپانی مشهور Razer و جدیدترین گوشی هوشمند گیمینگ
امنیت هوشمند و جذابیت را به سبک ایتالیایی ها تجربه کنید
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا