با بکارگیری این 6 روش فناورانه زندگی بهتر می‌شود

0
281

باوجود خبرهای ناامیدکننده‌ای که در مورد فناوری و تأثیر آن در زندگی انسان‌ها به گوش می‌رسد؛ این پدیده به خود خودی بد نیست؛ بلکه طرز استفاده ما انسان‌ها از فناوری است که آن را به راه خوب یا بد می‌کشاند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی‌نت، امروزه در بیشتر خبرها، تنها معایب فناوری و تأثیر منفی آن بر زندگی انسان به گوش می‌رسد؛ رسانه‌های اجتماعی به دلیل انتشار اخبار و حواشی مقصر شناخته می‌شوند و وسایل و ابزارهای جدید که به واسطه تکنولوژی وارد زندگی ما شده‌اند؛ چیزی جز درد و درگیری برای ما ندارند.

اما فناوری مقصر نیست؛ روش استفاده ما از فناوری اهمیت دارد. امروزه بسیاری از افراد سعی می‌کنند با استفاده از فناوری، بزرگ‌ترین مشکلات جهان را رفع کنند و در بیشتر موارد نیز موفق شده‌اند.

در این مطلب با 6 مورد از بهترین مزایای فناوری آشنا می‌شوید؛ مواردی که در آن فناوری باعث بهتر شدن زندگی افراد در سراسر جهان شده است.

مردان، زنان و کودکان با اعضای الکترونیکی

پروتزهای الکتریکی یکی از پیشرفت‌های مهم فناوری در دهه حاضر هستند که سطح کیفی زندگی افراد را بالاتر برده‌اند. با تشکر از فناوری روباتیک این پروتزها روز به روز بهتر، ارگونومیک‌تر و کاربردی‌تر می‌شوند و فناوری‌های جدید مانند چاپ سه‌بعدی امکان پروتزهای بهتر را فراهم کرده است.

تا پیش‌ازاین پروتزها از فلز ساخته شده و برای کودکان بسیار سنگین بود؛ اما فناوری جدید این شرایط را تغییر داده و پروتزهای الکترونیکی سبک را وارد بازار کرده است که قیمت مناسب‌تری نیز دارند.

ایمن نگه‌داشتن مردم

امروزه انسان‌ها با استفاده از فناوری می‌توانند امنیت بیشتری داشته باشند. به‌طور مثال برنامه‌های کاربردی بر روی گوشی‌های همراه می‌تواند در مواقع اضطراری به شما کمک کرده و به‌سرعت با پلیس تماس برقرار کنید و علاوه بر این اتفاقات رخ داده شده در محل حادثه را ثبت نماید. این تنها یک نمونه از کمک فناوری به امنیت انسان‌ها است و صدها روش دیگر نیز وجود دارد که فناوری جان و مال شما را حفظ خواهد کرد.

کمک به زندگی بهتر برای مهاجران

فایده دیگر فناوری کمک به مهاجرانی هستند که به دلیل درگیری و سایر خطرات از خانه‌های خود خارج شده و به کشورهای دیگر پناه آورده‌اند. به‌طور مثال پناهنده می‌تواند از این فناوری برای یادگیری زبان و یا مترجم استفاده کند.

به‌طور مثال در یونان، بنیاد Vodafone از فناوری شارژ فوری قابل‌حمل استفاده کرد که یک منبع تغذیه با قابلیت شارژ 66 گوشی به صورت همزمان است که این امکان را می‌دهد تا پناهجویان با عزیزان خود در تماس باشند.

مدیریت بحران در زمان وقوع بالایای طبیعی

بنیاد Vodafone فراتر رفته و این فناوری را به صحنه بلایای طبیعی در سراسر ایالات متحده، آسیا، آفریقا و سایر کشورها آورده است. این سیستم می‌تواند در زمان بحران ارتباط مورد نیاز را ایجاد کند.

همان‌طور که می‌دانید در زمان وقوع برخی رخدادها ارتباط قسمت‌های مختلف کشور باهم قطع می‌شود؛ در این زمان ربات‌ها می‌توانند در ارزیابی خسارت‌ها و بررسی و شناسایی شرایط وارد محیط‌های موردنظر شوند.

فناوری‌های ضد شکار

وقتی صحبت از آسیب‌ها می‌شود؛ تنها انسان‌ها در معرض خطر نیستند؛ بلکه حیوانات نیز بخش مهمی از اکوسیستم ما محسوب می‌شوند که به‌طور فزاینده توسط شکارچیان تهدید خواهند شد.

این فناوری‌ها همانند هواپیماهای بدون سرنشین ضد شکار و مجهز به دید درشب؛ می‌توانند جلو این خلاف‌کاران را بگیرند.

در آمریکای مرکزی، که تقریباً 90٪ تخم‌های لاک‌پشت دریایی توسط شکارچیان دزدیده می‌شوند؛ دانشمندان راه‌حل جدیدی ارائه کرده‌اند. InvestEGGator یک دستگاه ردیابی GPS-GSM است که به‌صورت سه‌بعدی چاپ‌شده و مانند یک تخم لاک‌پشت واقعی به نظر می‌رسد؛ این تخم‌های قلابی می‌توانند محل دقیق شکارچیان را به شما نشان دهند.

جهان دست‌یافتنی برای همه

متأسفانه تا سال 2019 بسیاری از افراد با مجموعه‌ای از معلولیت و بیماری‌های مزمن درگیرند. تکنولوژی به افراد کمک می‌کند تا در خانه‌های هوشمند، به‌طور مؤثرتری زندگی کرده و در محیط‌های فیزیکی حرکت کنند. به‌طور مثال برنامه‌ای به نام Wayfindr ارائه‌شده است؛ که به لطف فناوری به افراد کم‌بینا در خیابان‌های لندن کمک می‌کند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها