اخبار

با خودروی برقی در لندن گردش کنید

کالاسودا- کالاسودا_بریتانیا در نظر دارد نوعی شبکه ملی شارژ سریع خودروهای برقی را ایجاد کند . شبکه ای که قدرت مانور دهی خودروهای برقی در این کشور را چندین برابر می کند .

بریتانیا یکی از کشورهایی است که در تلاش برای کاهش نرخ آلودگی های زیست محیطی است . این کشور در نظر دارد با کمک توسعه ناوگان برقی و تکنولوژیک مسیر استفاده از فناوری های سالم را نیز ارتقا دهد .

استفاده از خودروهای برقی یکی از نخستین راهکارهایی است که برای مردم بریتانیا حائز اهمیت شده است . درواقع این روزها بریتانیایی ها به لطف تکنولوژی از آلوده کردن محیط زیست فاصله گرفته اند . اما در این میان نمی توان از نقش و زیرساخت های دولت برای تحقق این موضوع غافل شد .

سیستم جایگاه های سریع شارژ خودروهای برقی در روند توسعه قرار دارند و آنچنان که باید، جایگاه خود را به دتس نیاورده اند . درواقع همانطور که در سراسر کشورهای بزرگ جهان جایگاه هایی برای دریافت بنزین وجود دارد ، وقت آن رسیده که جایگاه هایی هم برای شارژ سریع خودرو تعبیه شود .

بر اساس اطلاعات موجود ، خودروهای برقی در این ایستگاه ها با صرف زمان ۵ تا ۱۲ دقیقه ای شارژ خواهند شد. این در حالی است که ایستگاه های شارژ برقی فعلی این کار را طی زمان ۲۰ تا ۴۰ دقیقه انجام می دهند و به همین علت چندان مورد استقبال قرار نمی‌گیرند.گرچه تعداد بالایی هم ندارند و برای استفاده از آن ها باید مسیری طولانی را طی کرد .

به گفته مقامات دولت ، ایجاد شبکه مالکان موتورسیکلت ها و خودروهای برق کمک می کند تا این افراد به سرعت موفق شوند ایستگاه های شارژ را پیدا کنند . ظرفیت این ایستگاه های شارژ ۳۵۰ کیلووات ساعت خواهد بود و برق آنها به طور مستقیم از شبکه برق فشار قوی این کشور تامین می شود تا امکان وقوع اختلال و مشکل در این زمینه به حداقل برسد.بنابر اظهارات این مقام ها می توان امیدوار بود انگلستان به زودی شاهد تحولاتی چشمگیر خواهد بود .

مطالب مرتبط

برو بالا