با دوانگشت وارد گوشی شوید

0
1323

کوالکام از یک سنسور اثر انگشت داخل صفحه‌نمایش، با اندازه بزرگ‌تر رونمایی کرده است که قادر است امنیت بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. این سنسور آن‌قدر بزرگ است که امکان تأیید هویت با دو انگشت را فراهم می‌کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از انگجت، سال گذشته کوالکام با معرفی حسگر اثر انگشت 3D Sonic دست به نوآوری زد؛ در این حسگر اثر انگشت فراصوت، به‌جای تصویربرداری نوری از اثر انگشت، امواج صوتی را به سطح آن ارسال کرده و درنهایت مدل سه‌بعدی از انگشت تشکیل می‌شد. در این صورت وقتی صفحه‌نمایش کثیف است و یا دستتان خیس است؛ به‌راحتی می‌توانید با اثر انگشتان وارد گوشی شوید.

امروز این شرکت سنسور اثر انگشت 3D Sonic Max را رونمایی کرده است که می‌گوید بزرگ‌ترین سنسور جهان و 17 برابر بزرگ‌تر از نمونه قبلی خود است. در واقع آن‌قدر بزرگ است که می‌تواند به‌طور هم‌زمان از طریق دو انگشت، هویت کاربر را تصدیق کند.

این فناوری جدید فواید زیادی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها ارتقا امنیت است. سنسور اثر انگشت در نمونه‌های قبلی تنها اندازه 4 در 9 میلی‌متر را در نظر می‌گرفت که این تنها بخشی از اثر انگشت فرد است و امنیت آن پایین خواهد بود؛ اما این سنسور بزرگ‌تر، اطلاعات بیشتری از اثر انگشت ثبت خواهد کرد و دقیق‌تر است.

اسکنر سه‌بعدی Sonic Max مساحت 600 میلی‌متر مربع را اندازه‌گیری می‌کند. این مقیاس شانس فریب دادن چنین سیستمی را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

حسگر اثر انگشت کوالکام با دو انگشت کار می‌کند

کوالکام همچنین امکان تأیید اثر انگشت دوگانه را با مساحت سطح بزرگ‌تر امکان‌پذیر می‌کند؛ به این معنی که سیستم به‌طور هم‌زمان به دنبال چاپ منحصربه‌فرد از دو انگشت خواهد بود. این قابلیت می‌تواند برای موقعیت‌هایی که به امنیت بیشتری نیاز دارید؛ مانند دسترسی به برنامه‌های بانکی یا اطلاعات حساس شرکت، به کار گرفته شود.

کوالکام قصد دارد 3D Sonic Max در سال آینده تجاری سازی کند. از آنجایی که سامسونگ از 3 دی سونیک در پرچمداران خود مانند گلکسی S10 و نوت 10+ استفاده کرده است؛ تعجبی نخواهد داشت که این سنسور را در پرچم دارهای آتی خود به کار گیرد. در حال حاضر، ما فقط باید منتظر بمانیم تا شرکت‌ها و اپلیکیشن های دیگر روش‌های امن‌تری برای شناساندن هویت در پیش بگیرند؛ این فضای رقابتی درنهایت به پیشرفت‌های عظیمی در این زمینه منجر خواهد شد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها