اخبار

 با ربات نقاش آشنا شوید

کالاسودا - کالاسودا_ربات نقاش محصولی جدید است که یک شرکت خلاق طراحی کرده است. این ربات نقاش  قادر است در هر سطحی طراحی و نقاشی کند.

شاید برای بسیاری از ما استخدام نقاش برای نقاشی و طراحی سطوح مختلف امری عادی و متداول است . اما  شاید برایتان جالب باشد بدانید که می توانید از این پس امور مرتبط با نقاشی ساختمانی را به ربات نقاش بسپارید. رباتی که اخیرا توسط یک شرکت خلاق طراحی شده است. البته جالب است بدانید که این شرکت اخیرا شروع به کار نکرده است. بلکه از سال قبل شرکت طراحی و مهندسی «کارلوراتی» از سیستمی رونمایی کرد که از پهپادهای رنگ پاش برای طراحی تصاویر روی دیوار استفاده می کرد.

این ربات در دو محور روی سطوح عمودی مانند دیوار، پنجره و وایت برد حرکت می کند و تصاویری نقاشی می کند یا متن می نویسد. این دستگاه آلومینیومی به وسیله دو کابل مورب، معلق می ماند و می توان آن را در ۵ دقیقه آماده کرد. به گفته شرکت برای استفاده از آن فقط به دو میخ و یک پریز برق نیاز است.

البته تا رونمایی از این محصول به شکل عمومی مدتی زمان لازم است. چرا که شرکت سازنده در ۱۶آوریل ربات مذکور را در میلان رونمایی می کند و پس از آن فرایند جمع آوری سرمایه در ماه ژوئن آغاز می شود.به نظر می رسد تیم طراح این ربات هنوز از سرمایه کافی برای رونمایی از یک محصول جدید برخوردار نیستند و در تلاشند تا سرمایه خود را افزایش دهند.

این ربات دارای چهار مارکر  با رنگ های مختلف و پاک کن است. بنابراین می توان نقاشی های قدیمی را پاک کرد و در همان نقطه نقاشی های جدیدی طراحی کرد.کاربران با استفاده از اپلیکیشن مخصوص می توانند تصاویر یا متن را در این ربات متصل به اینترنت آپلود کنند. همچنین کاربران می توانند ابعاد فضای درنظر گرفته شده برای نقاشی را در این اپلیکیشن ثبت کنند.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا