با فناوری DLSS کارت‌های گرافیک انویدیا آشنا شوید

در این مقاله نگاهی به ویژگی DLSS {بالابردن رزولوشن تصویری بدون رندر طولانی}کارت‌های گرافیک Nvidia RTX خواهیم داشت.

به گزارش کالاسودا و نقل از Digital Trends، علاوه بر سرعت‌های استثنایی، کارت‌های گرافیک تیورینگ انویدیا ویژگی‌های جدید و حیرت انگیز دیگری را هم برای مشتریان به ارمغان می‌آورند.

شاید درک کردن ویژگی Ray Tracing کار ساده‌ای باشد، اما تکنولوژی DLSS یا Deep Learning Supersampling کمی پیچیده است.

اگر هنوز از کاربرد دقیق این تکنولوژی مطلع نیستید، باید بگوییم که این یکی از بهترین و مهم‌ترین ویژگی‌های کارت گرافیک‌های سری 2000 انویدیا محسوب می‌شود. این تکنولوژی می‌تواند نه تنها ظاهر بازی‌ها را یک سر و گردن بالاتر بکشد، بلکه قادر خواهد بود بازده سیستم را هم افزایش دهد.

تکنولوژی DLSS از یک پروسه‌ی یادگیری ماشین و هوش مصنوعی بهره می‌برد تا تصاویری تولید کند که به نظر رزولوشن بالاتری داشته باشند، آن هم بدون پروسه‌ی طولانی رندر.

الگوریتم انویدیا برای آموزش این هوش مصنوعی، از صد‌ها و هزاران تصویر مختلف یک سوپر کامپیوتر استفاده می‌کند. این باعث می‌شود کارت گرافیک شما بتواند بدون فعالیت زیاد، تصاویری بسیار زیبا تر تولید کند.

DLSS همچنین از تکنیک‌های استاندارد و قدیمی مثل Anti-Aliasing بهره می‌برد که باعث می‌شود تصویر شما ظاهری بسیار بسیار زیبا تر داشته باشد. این در حالی است که کل ایین پروسه روی فریم ریت کوچک ترین تاثیری نمی‌گذارد.

این تکنولوژی که حاصل تلاش‌های هر دو کمپانی AMD و Nvidia است، توسط انویدیا توسعه داده شده و قرار است در سال 2020 برای استفاده عرضه شود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها