با مزرعه‌های آینده آشنا شوید / ربات‌هایی که کشاورزی را عوض می‌کنند

0
893

کشاورز‌های رباتیک، آینده‌ی صنعت کشاورزی را تحت تأثیر قرار خواهند داد.

به گزارش کالاسودا و نقل از CNET، صنعت غذا و کشاورزی مهم‌ترین منبع درآمد مردم اوهایو هستند. در اوهایو چیزی در حدود 78 هزار مزرعه وجود دارد که آن را به یکی از بزرگ‌ترین مراکز کشاورزی در کل آمریکا تبدیل می‌کند. مهم‌ترین محصولات کشاورزی اوهایو، سویا، ذرت و جو هستند.

بااین‌وجود کشاورزی در آمریکا به مشکل بزرگی برخورده است. در سال 2017 در کشور آمریکا، بیش از 2 میلیون مزرعه با مجموع مساحتی حدود 350 میلیون هکتار، سودی معادل 389 میلیون دلار داشتند.

بااین‌حال طبق آمار منتشرشده در سال 2019، هر سه‌ی این ارقام به‌صورت یکجا نسبت به 5 سال گذشته کاهش داشته‌اند.

از دلایل این کاهش ارقام می‌توان به نبرد اقتصادی با چین و تغییرات زیست‌محیطی اشاره کرد.

اینجاست کمپانی 80 Acres Farms که از یک سوله‌ی 1000 متر مربعی رو بسته دستگاه‌های رباتیک تشکیل شده است، قصد دارد کل صنعت کشاورزی آمریکا را زیرورو کند.

مدیرعامل این کمپانی، مایک زِلکیند توضیح می‌دهد که صنعت کشاورزی و غذا کاملاً نابود نشده است و مشکلات آن از داخل قابل‌حل شدن هستند. به گفته‌ی او، بسیاری از کشاورزان که با مشکل دست‌وپنجه نرم می‌کنند، دوست ندارند ببینند که فرزندانشان هم مجبور به ادامه‌ی همین زندگی پرمشغله خواهند بود.

به همین دلیل این کمپانی از ربات هوشمندی با نام «سم» استفاده می‌کند که قادر به رسیدن به گیاهان و محصولات طبقه‌بندی‌شده داخل این سوله است.

ایده‌ی این پروژه از سال 2015 به ذهن مایک و خواهرش، تیشا می‌رسد. در آن زمان، ایده‌ی کشاورزی در مکان‌های بسته و اصطلاحاً عمودی، تازه مطرح شده بود و مردم شناخت چندانی از آن نداشتند.

در این روش، به‌جای کشاورزی در یک محیط باز و تحت عوامل طبیعی، محصولات در محیطی بسته و زیر نور‌های مصنوعی رشد داده می‌شوند.

راه‌حل مشکلات امروزی صنعت کشاورزی برای این خواهر و برادر، استفاده از یک روش متفاوت و بدون ضرر محسوب می‌شود. مقصود از روش متفاوت هم دقیقه کشاورزی در فضای بسته و کنترل شده است.

البته یکی از نقاط ضعف این روش، قیمت بالاتر محصولات این مزرعه هستند. به گفته‌ی مایک، باوجوداینکه قیمت این محصولات کمی بالاتر از محصولات کشاورزی مشابه از مزرعه‌های استاندارد است، کیفیت و رنگ و مزه‌ی فوق‌العاده بالاتر آن‌ها، خریداران مخصوص خودش را دارد.

باوجود تمرکز این کمپانی روی طعم و رنگ محصولات، بخش اصلی و حیاتی این کمپانی، تکنولوژی به‌کاررفته در آن است. به گفته‌ی مایک و خواهرش، این کمپانی در طول 5 سال گذشته از تکنولوژی‌های بسیار زیادی استفاده کرده است و آزمون‌وخطاهای بسیار زیادی را گذرانده است تا به اینجا برسد.

از تکنولوژی‌های مهم استفاده‌شده در این مزرعه می‌توان به لامپ‌های LED اشاره کرد که با هزینه‌ی بسیار کمی، قابلیت شبیه‌سازی نور طبیعی روز را با دما و رنگ‌های متنوعی دارند و گیاهان را هم راضی‌تر نگه می‌دارند.

داخل محفظه‌های محصولات مزرعه تعداد بسیار زیادی دوربین هم وجود دارند که به‌صورت 24 ساعته، تصاویر را به‌صورت زنده در اختیار تمام کارکنان قرار می‌دهند تا مشکلات را شناسایی کرده و در اسرع وقت حل کنند.

کمپانی Infinite Acres که کمپانی خواهر 80 Acres محسوب می‌شود، آماده‌ی فروش تکنولوژی و زیرساخت‌های به‌کاررفته در این مزرعه است.

به گفته‌ی لیوینگستون، مدیرعامل Infinite Acres، این کمپانی اشتباهات مکرری را پشت سر گذاشته است تا به اینجا برسد و هدف این کمپانی، صرفاً متحول کردن صنعت کشاورزی و حل مشکلات آن است.

به گفته‌ی سران این دو کمپانی، تکنولوژی به‌کاررفته در این مزرعه همچنان جای پیشرفت دارد و آن‌ها قرار نیست به چیزی که اکنون دارند، بسنده کنند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها