اخبار

با نانوپهبادهای جاسوسی ارتش آمریکا آشنا شوید

کالاسودا - کالاسودا_نانوپهبادهای جاسوسی ارتش آمریکا را می توان جزو جالب ترین نانوپهبادهایی دانست که تا کنون معرفی و رونمایی شده اند.

درواقع ارتش آمریکا قصد دارد از نانوپهبادهایی استفاده کند که می توانند به امور مختلفی سر و سامان دهند. این امور را می توان از جاسوسی تا نظارت گسترده دانست .

اما ماجرای این نانوپهبادها چیست؟ به نظر می رسد ارتش آمریکا برای توسعه فعالیت های خود از هیچ روشی فروگذار نمی کند، حتی اگر استفاده از نانوپهبادها باشد.

در حال حاضر، ارتش آمریکا با شرکتی موسوم به flir یک قرارداد به ارزش ۲/۶ میلیون دلار امضا کرده است تا برایش پهپادهای کوچک جاسوسی و نظارتی تولید کند.

ارتش ایالات متحده یک قرارداد ۲.۶ میلیون دلاری را برای خرید پهپادهای کوچک با قابلیت تصویربرداری حرارتی و فناوری‌های شرکت FLIR امضا کرده است.

بر این اساس، ارتش آمریکا یک سفارش بزرگ برای این سیستم موسوم به BHPRS که کوچک‌ترین نانوپهپاد جنگی در جهان است، تنظیم کرده است.

جیمز کانن، مدیر اجرایی FLIR، می‌گوید: «این قرارداد نیاز شدید به فناوری نانوپهپاد را نشان می‌دهد و راه را برای گسترش همکاری در همه شاخه‌های نظامی هموار می‌کند»

اما این نانو پهپادها چه ویژگی هایی دارند؟

این نانوپهبادهای کوچک تنها ۳۲ گرم وزن دارند

این نانوپهبادها، دارای قابلیت ناوبری حتی در مناطق خارج از پوشش GPS هستند

این نانو پهپادها  می‌توانند بیش از دو کیلومتر را با سرعت بیش از ۲۱ کیلومتر در ساعت پرواز کنند

این نانوپهبادها  یک دوربین کوچک حرارتی را حمل می‌کند

ارتش از این نانو پهپادها به عنوان بخشی از برنامه طراحی شده برای سربازان نیروی زمینی، به منظور تجهیز آنها با دستگاه‌های هوشمند جیبی و برای شناسایی محیط اطرافشان استفاده می‌کند.

هدف از استفاده از این نانوپهبادها، تجهیز سربازان ارتش به پهپادهای کوچک و دیگر دستگاه‌های هوشمند است

هدف عمده تر استفاده از این نانو پهبادها، کسب اطلاعاتی در مورد محیط اطراف و اتخاذ بهترین تصمیم ها است

 این نانو پهپادها در هنگام عدم حمایت هوایی و ماهواره‌ای بسیار سودمند خواهند بود.

این نانو پهپادها کمک خواهند کرد سربازها اطلاعات مربوط به تغییرات ناحیه، امکان تحرک دشمن، اهداف احتمالی، پناهگاه یا خطرات را جمع‌آوری کنند

گزارش‌ها حاکی از این است که ارتش آمریکا در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ محصولات FLIR را برای تست خریداری کرده و سپس این قرارداد را با آنها امضا کرده است.

شناسایی این پهپادها دشوار است و در صورت لزوم می‌توان اطلاعات جمع‌آوری شده را با سایر تیم‌های مجاور به اشتراک گذاشت.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا