با کمک فناوری مرده ها در مراسم چهلم خود حاضر می شوند!

کالاسودا_گروهی از پژوهشگران نوعی فناوری جدید را طراحی کرده اند که می تواند مرده ها را در مراسم چهلم زنده کند. این فناوری توسط گروهی از پژوهشگران طراحی شده است.

دسترسی به حافظه و احساسات

یکی از پژوهشگران این پروژه یعنی دکتر پیرسون می‌گوید هوش انسانی، حافظه و احساسات ممکن است تا سال ۲۰۵۰ میلادی به فناوری‌های بیرونی متصل شوند.

“ایان پیرسون” یک آینده‌نگر و دانشمند انگلیسی مدعی شد تا چند دهه دیگر ممکن است انسان‌ها بتوانند به وسیله ادغام ذهن‌ با ماشین‌ها، به نوعی “جاودانگی” دست یابند.

 به آینده امیدوار باشیم؟

“ایان پیرسون” آینده‌نگر و و دانشمند انگلیسی به تازگی اظهار کرده است تا دهه‌های آتی، بدن ما پس از مرگ از طریق ربات‌هایی که ظاهر انسانی دارند(android)، به زندگی خود ادامه خواهد داد، این به این معنا است که اختیار ذهن انسان‌ها بیش از این دست خودشان نخواهد بود.

پیرسون که تاکنون ۸۵ درصد از پیش‌بینی‌هایش راجع به آینده درست بوده است، راجع به اظهاراتش از عبارت “جاودانگی الکترونیکی”(electronic immortality) استفاده کرده است.

 جاودانگی الکتریکی

وی معتقد است، رسیدن به “جاودانگی الکترونیکی” نیاز به برنامه‌ریزی‌های دقیق دارد و مغز ما برای اهدافی که از کنترل خودمان خارج است، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.دکتر پیرسون می‌گوید، هوش انسانی، حافظه و احساسات ممکن است تا سال ۲۰۵۰ میلادی به فناوری‌های بیرونی متصل شوند.

پژوهشگران چه می گویند؟

با فرارسیدن مرگ انسان‌ها، مغز نیز متوقف می‌شود اما مشکلی نیست زیرا در آینده ۹۹ درصد مغز هنوز با استفاده از “فناوری اطلاعات”(IT) به فعالیت خود ادامه خواهد داد. در آینده کارکرد ربات‌های اندروید به نحوی خواهد بود که سبب فعالیت مغز انسان حتی پس از مرگش خواهند بود به این گونه که بدن همان انسان پس از مرگش ارتقا می‌یابد و در ظاهر یک بدن جوان‌تر به فعالیت خود ادامه می‌دهد. طوریکه این ربات در مراسم ختم صاحبش حاضر خواهد شد.

پیرسون ادامه داد، در آینده شرکت‌ها می‌توانند حتی پس از مرگ کارکنان‌شان ذهن آنها را به خدمت بگیرند! در حوزه پزشکی نیز یک طرح مشابه وجود دارد و می‌شود توسط شرکت‌های پزشکی مورد استفاده قرار گیرد. خانواده‌ها نیز می‌توانند از این طرح استفاده کنند.

نظر شما چیست؟آیا حاضرید از این تکنولوژی استفاده کنید و پس از مرگ زنده شوید؟

بر اساس ادعاهای پیرسون، با استفاده از فناوری‌های آنلاین در آینده می‌توان تا ابد زندگی کرد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها