برای تماس ویدئویی از FaceTime استفاده کنیم یا Zoom ؟

0
171

با شیوع کروناویروس بسیاری از افراد در خانه قرنطینه شده‌اند و به دورکاری می‌پردازند. در این راستا برخی اپلیکیشن‌های تماس ویدئویی می‌توانند برای کار آسان‌تر و همچنین ارتباطات اجتماعی با دوستان مفید باشند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از mashable، اپلیکیشن‌های زیادی در این زمینه وجود دارند که هر کدام برای اهدافی طراحی شده‌اند. در این مقاله به بررسی دو اپلیکیشن کاربردی Zoom و FaceTime می‌پردازیم.

هدف شما از استفاده از این اپلیکیشن‌ها چیست؟

تماس شخصی: FaceTime

اگر می‌خواهید با پدر و مادر یا دوستانتان تماس ویدئویی برقرار کنید؛ و آن‌ها دستگاه iOS دارند با FaceTime تماس بگیرید. این ویژگی تماس ویدئویی ساده اپل است و در دستگاه‌های iOS بدون هیچ هزینه‌ای در دسترس است.

اکثر مردم احتمالاً از FaceTime برای تماس‌های شخصی استفاده می‌کنند. FaceTime اخیراً به روزرسانی شده و به حداکثر 32 نفر امکان ورود به سیستم را می‌دهد.

تماس کاری: Zoom

خدماتی مانند Zoom به طور خاص برای کنفرانس ویدئویی در سطح سازمانی تنظیم شده است و فرایند کار در خانه را آسان‌تر می‌کنند.

گزینه‌های دیگر برای این خدمات ارائه شده که عبارتند از: BlueJeans، GoToMeeting یا Skype For Business. از آنجایی که Zoom در حال حاضر محبوب‌ترین این سرویس‌ها است، ما از آن به عنوان نمونه برتر سرویس کنفرانس ویدئویی استفاده می‌کنیم.

برخلاف FaceTime که تنها در دستگاه iOS یا Mac کار می‌کند، Zoom روی Windows، اندروید و حتی Linux و Mac، iPhone و iPad کار خواهد کرد.

Zoom یک سرویس کنفرانس ویدئویی تمام عیار است که به کاربران امکان می‌دهد فایل‌ها را به اشتراک بگذارند. این اپلیکیشن برنامه‌هایی دارد که به حداکثر 1000 شرکت کننده امکان می‌دهد همزمان با هم گپ ویدئویی داشته باشند. شما قادر هستید هر تماس Zoom را ضبط کنید و در صورت تمایل آن را YouTube به اشتراک بگذارید.

هزینه: FaceTime رایگان و Zoom دارای دو نسخه رایگان و پولی

FaceTime یک ویژگی است که همراه با دستگاه اپل و به صورت رایگان در دسترس است.

Zoom یک سرویس است که دارای یک برنامه رایگان است، که ویژگی‌های پیشرفته مانند کنترل سرپرستان را حذف کرده و فقط جلسات گروهی محدود را در اختیار شما قرار می‌دهد. برنامه‌های پرداخت شده آن، ویژگی‌هایی مانند مدیریت پیشرفته، ضبط، جلسات نامحدود و موارد دیگر را با هزینه  14.99 دلار در ماه در اختیار کاربران می‌گذارد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها