برای رمز پویا پول ندهید

ایرادات وزارت ارتباطات به رمز دوم یکبار مصرف

بانک ها موظف به صدور رمز پویا برای مشتریان خود هستند و طبق دستور بانک مرکزی حق گرفتن هزینه برای صدور رمز دوم یک بار مصرف را ندارند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: در قضیه تبدیل رمز دوم به رمز یک بار مصرف، بانک ها نباید هیچ هزینه ای به مشتریان خود تحمیل کنند.

«عبدالناصر همتی» روز جمعه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: در تبدیل رمز دوم ایستای بانکی به رمز پویا (رمز دوم یک بار مصرف) به حوزه فناوری تاکید کردم که دقت بیشتری کنند و اجرای طرح برای تأمین امنیت حساب ها، نباید به کسب و کارهای نوپا لطمه بزند و در اجرای آن هیچ هزینه ای نباید به مشتریان بانک ها تحمیل شود.

این در حالیست که بانک مرکزی ایران شانزدهم اردیبهشت ماه در اطلاعیه ای اعلام کرد که رمزهای دوم ایستا فقط تا پایان اردیبهشت اعتبار دارند و از ابتدای خرداد امسال برای استفاده از خدمات بانکی باید از رمز دوم یک بار مصرف استفاده شود.

این دستور بانک مرکزی پس از سواستفاده های امنیتی از بانکداری الکترونیکی برخی از افراد با هک کردن رمز دوم آن ها صادر شد.

مشتریان به منظور فعال سازی رمز دوم یک بار مصرف باید به شعبه بانک عامل مراجعه و نسبت به فعالسازی نرم افزار یا پیامک رمز یک بار مصرف اقدام کنند چرا که به منظور انجام عملیات پرداخت در خدمات درگاه اینترنتی و نرم افزارهای موبایلی که به رمز دوم نیاز دارد باید از رمز دوم یک بار مصرف از ابتدای خرداد استفاده شود.

تا کنون بانک هایی چون مسکن، ملی، پاسارگاد و ایران زمین با ایجاد اپلیکیشن های خاص به مشتریان خود اجازه استفاده از رمز دوم یک بار مصرف را داده اند. البته این اپلیکیشن ها از ابتدای خرداد امکان فعال سازی رمز پویا را خواهند داشت.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها