بررسی خودرو پژو ۳۰۱ و مشخصات آن

بررسی خودرو پژو 301 و مشخصات آن

خودرو پژو ۳۰۱ را باید یکی از خاص ترین خودروهای بازار دانست که نسخه ۲۰۱۶ آن در بازار موجود است و بر اساس اخبار منتشر شده پژو ۳۰۱ نسخه داخلی نیز در ابتدای سال آینده وارد بازار فروش می شود. در این بخش قصد داریم به بررسی پژو ۳۰۱ موجود در بازار بپردازیم و همچنین اخبار موجود در مورد نسخه وطنی این خودرو را بررسی کنیم.

پژو ۳۰۱ را باید در سری سدان های کامپکت قرار داد. این خودرو توسط گروه خودروسازی پژو سیتروئن در سال ۲۰۱۲ رونمایی کرد. این خودرو برای بازار خاورمیانه، هندوستان و آفریقا طراحی شده است.

بررسی قیمت پژو ۳۰۱

در حال حاضر پژو ۳۰۱ سال ۲۰۱۶ در بازار موجود است که به تعداد محدود در اختیار خریداران قرار می گیرد، این خودرو قیمتی در حدود ۳۵۰ میلیون تومان دارد. البته این خودرو همانطور که بیان شد به تعداد محدود در بازار موجود است و قیمت یاد شده به صورت حدودی است.

بررسی قیمت پژو 301

طراحی

قبل از بررسی مشخصات فنی این خودرو قصد داریم به بررسی نمای این محصول و همچنین طراحی آن بپردازیم. در نظر داشته باشید طراحی خودرویی که این روز ها در ایران وجود دارد مدل ۲۰۱۶ است. طراحی ۳۰۱ تهاجمی به نظر می رسد و این موضوع را باید به دلیل سپر بزرگتر این محصول دانست. در کنار هماهنگی بسیار خوب در بخش ظاهری این محصول شاهد کاپوت عقب این خودرو هستیم که به سمت بالا کشیده شده و سپر آن نیز مانند سپر جلوی خودرو کشیده تر است. در کنار سپر این خودرو چراغ ها نیز کشیده تر شده اند و ظاهری جذاب به این خودرو بخشیده اند.

در کنار طراخی زیبای این خودرو کابین داخلی طراحی بسیار خوب و مدرنی دارد. داشبورد این خودرو دارای یک برآمدگی سمت راننده است که کیلومتر شمار، نمایشگر و سرعت را نمایش می دهد. فرمان این خودرو نیز ظاهری اسپرت دارد. پایین داشبورد نیز محل قرار گیری صفحه نمایش لمسی این خودرو خواهد بود.

صندوق عقب این خودرو بسیار جادار است و فضایی در حدود ۶۴۰ لیتر در اختیار خریداران قرار می دهد و در صوت تاکردن صندلی های این حجم به ۱۳۳۰ لیتر می رسد.به طور کلی این خودرو را می توان محصولی نزدیک از نظر طراحی به پژو۵۰۸ دانست.

در مورد نسخه وطنی این خودرو که در سال آینده وارد بازار می شود هنوز نمی توان به طور قطع در مورد طراحی آن صحبت کرد با این وجود باید شاهد یکی از طراحی های سال ۲۰۱۶ یا ۲۰۱۲ برای این محصول باشیم.

طراحی پژو 301

مشخصات فنی خودرو پژو ۳۰۱

ایران‌خودرو محصول خود را با پیشرانه ی ۱.۶ لیتری عرضه کرده است. این پیشرانه ۴ سیبندر می تواند قدرت ۱۱۵اسب بخار تولید کند و دارای گیربکس ۶ دنده اتوماتیک است. این موتور ۱.۶ لیتری حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت دارد و بر اساس اخبار منتشر شده مصرف ترکیبی سوخت این خودرو نیز ۶.۶ لیتر در صد کیلومتر است.

اگر قصد دارید در این بخش بیشتر وارد جزییات شوید بهتر است در نظر داشته باشید که این خودرو دارای مصرف سوخت داخل شهر ۹ لیتر در هر صد کیلومتر است و سوخت خارج شهر این محصول نیز ۵.۲ لیتر در صد کیلومتر عنوان شده است.شتاب پژو ۳۰۱ نیز ۱۲.۱ ثانیه است و این خودرو می تواند سرعت ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر را در این مدت زمان طی کند.این خودرو برای بخش ترمز خودروی خود نیز شرایط خوبی را در نظر گرفته است و شاهد ترمز دیسکی در چرخ های جلو و همچنین ترمز کاسه ای در چرخه های عقب هستیم.

در کنار موارد یاد شده در نظر داشته باشید این خودرو در حدود ۱۲۰۰ کیلوگرم وزن دارد و حجم باک آن نیز ۵۰ لیتر عنوان شده است.

مشخصات فنی خودرو پژو 301

پیشرانه پژو ۳۰۱ نسخه ایرانی

در مورد نسخه وطنی این خودرو که در سال آینده وارد بازار می شود نیز اخباری منتشر شده که خبر از حضور پیشرانه ایرانی EC5 می دهد. این پیشرانه را باید نسخه به روز TU5 دانست که می توان آن را مشهور ترین پیشرانه موجود دانست که در حال حاضر روی ۲۰۶، اچ سی کراس و.. استفاده می شود.مدتی پیش اعلام شد که این خودرو در ۴ تیپ عرضه می شود و شاهد گیربکس دستی و اتوماتیک خواهیم بود.

تمام این ۴ تیپ با پیشرانه یاد شده وارد بازار می شوند و به فروش می رسند. حجم موتور یاد شده ۱.۶ لیتر است و می تواند قدرتی معادل ۱۱۵ اسب بخار تولید کند.این خودرو ها با گیربکس ۶ سرعته آیسین ژاپن در اختیار خریداران قرار می گیرند.در میان ۴ تیپ یاد شده به طور کلی شاهد نسخه گیربکس دستی و اتوماتیک هستیم و دو تیپ دیگر را باید تیپ های فول این محصول دانست که آپشن های بیشتری را در اختیار خریداران قرار می دهد.

پژو ۳۰۱ یکی از بهترین خودروهای موجود در بازار از نظر امکانات رفاهی در این رده قیمت به شمار می رود، این خودرو دارای کروزکنترل و سیستم محدودکننده سرعت، ESP، روشن شدن خودکار چرغ های خطر در حین ترمزگیری های شدید در کنار دوربین دنده عقب است. این خودرو دارای صفحه نمایش ۷ اینچی لمسی، پورت USB و همچنین بلوتوث است. این خودروی جذاب دارای سیستم GPS سه بعدی است.

پیشرانه پژو 301 نسخه ایرانی

امکانات رفاهی نسخه داخلی پژو ۳۰۱

نسخه داخلی این خودرو دارای تفاوت هایی در امکانات رفاهی است و همانگونه که بیان شد در ۴ تیپ به بازار عرضه خواهد شد و در این بخش به بررسی آن ها می پردازیم.

پژو ۳۰۱ با گیربکس دستی دارای دو نسخه ساده و فول است. رینگ فولادی ۱۵ اینچ، شیشه بالابر برقی فقط در قسمت جلو، تنظیم آینه های جانبی به صورت دستی، تهویه مطبوع دستی، ترمز عقب کاسه ای، سیستم پخش (CD, USB, AUX) در کنار کامپیوتر سفری و گیربکس ۵ سرعته دستی BE4 امکانات رفاهی نسخه عادی این خودرو با گیربکس دستی را تشکیل می دهند.

پژو ۳۰۱ با گیربکس دستی نسخه فول دارای رینگ آلومینیومی ۱۵ اینچ، شیشه بالابر برقی در قسمت جلو و عقب، تنظیم آینه های جانبی به صورت برقی، کروز کنترل، مانیتور لمسی ۷ اینچی، تهویه مطبوع دستی، سنسور پارک عقب، دوربین دنده عقب، کنسول میانی بین صندلی راننده و شاگرد و گیربکس ۵ سرعته دستی BE4 است.

پژو ۳۰۱ با گیربکس اتوماتیک نسخه ساده نیز دارای رینگ آلومینیومی ۱۵ اینچ، شیشه بالابر برقی در قسمت جلو و عقب، تنظیم آینه های جانبی به صورت برقی، کروز کنترل، تهویه مطبوع دستی، مانیتور لمسی ۷ اینچی، سنسور پارک عقب، دوربین دنده عقب، کنسول میانی بین صندلی راننده و شاگرد، ترمز جلو و عقب دیسکی، پشت سری (سر صندلی) برای صندلی های عقب، سیستم کنترل فشار باد لاستیک (TPMS) و گیربکس ۶ سرعته آیسین ژاپن در اختیار خریداران قرار می گیرد.

امکانات رفاهی نسخه داخلی پژو 301

آپشن های کامل ترین نسخه پژو ۳۰۱

نسخه فول پژو ۳۰۱ با گیربکس اتوماتیک را می توان کامل ترین خودرو در میان تیپ های این خودرو دانست که امکانات رفاهی کاملی را در اختیار خریداران قرار می دهد. امکانات رفاهی این خودرو نسخه وطنی شامل رینگ آلومینیومی ۱۵ اینچ دو رنگ، شیشه بالابر برقی در قسمت جلو و عقب، تنظیم آینه های جانبی به صورت برقی، آینه تاشو برقی، کروز کنترل، سانروف برقی دوحالته، سیستم تهویه اتوماتیک، مانیتور لمسی ۷ اینچی، سنسور پارک عقب، دوربین دنده عقب، کنسول میانی بین صندلی راننده و شاگرد، سیستم ESP، سیستم کنترل فشار باد لاستیک (TPMS)، سر اگزوز استیل و گیربکس ۶ سرعته آیسین ژاپن را می توان از امکانات رفاهی این نسخه دانست.

آپشن های کامل ترین نسخه پژو 301

امنیت

این خودروی ایرانی دارای سیستم ایمنی ترمز ضد قفل ABS، سیستم ترمز کمکی در مواقع اضطراری و کمربند ایمنی سه مرحله‌ای برای سرنشینان عقب است. این خودرو دارای ۴ کیسه هواوی ایمنی است، این خودرو در تست های سال ۲۰۱۴ موسسه Euro NCAP توانست ایمنی سه ستاره را به دست آورد.در نظر داشته باشید ایمنی این خودرو را به دلیل قیمت آن می توان توجیح کرد و در غیر این صورت انتظار ایمنی بیشتری را از این ماشین باید داشته باشیم.

امنیت خودروی پژو 301

تجربه رانندگی با پژو ۳۰۱

سدان کامپکت ایران خودرو می تواند تجربه ی بسیار خوبی را در مقایسه با خودرو های هم رده قیمت در اختیار خریداران قرار دهد، البته همانطور که از بررسی مشخصات فنی این خودرو مشخص است انتظار نمی رود که این خودرو را یک محصول با شتاب بسیار خوبی در نظر گرفت. البته این موضوع در مورد نسخه های قبلی است و هنوز برای تجربه رانندگی این خودرو نسخه وطنی بسیار زیاد است و تا اوایل سال دیگر باید صبر کنیم.

یکی از مهم ترین ویژگی های این خودرو را باید عدم نفوذ آزار دهنده داخل کابین دانست و این موضوع می تواند تجربه سواری بسیار خوبی را برای شما فراهم کند.

البته همانطور که بیان شد این تجربه برای نسخه های قبلی خودروی یاد شده واست و باید منتظر نسخه وطنی آن بمانیم. البته بعید به نظر می رسد در شتاب این خودرو شرایط بهتری ایجاد شود.

تجربه رانندگی با پژو 301

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار