بررسی مدارس امنیت سایبری مجازی در انگلیس و آمریکا

0
143

در انگلیس و امریکا مدارس امنیت سایبری با هدف مهارت آموزی نسل جدید توسعه می‌یابند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی ان ان، دولت انگلستان از سال‌ها پیش برنامه‌های سایبری ویژه‌ای، برای آموزش امنیت در فضای مجازی برگزار می‌کند. در این راستا این برنامه‌ها با آموزش و بازی به آموزش روش‌های رفع نقص‌های امنیتی در صفحات وب، ردیابی مجرمان سایبری و رمزگشایی کدهای مورد استفاده هکرها می‌پردازند. این برنامه اکنون برای هر دانش‌آموز بین 13 تا 18 سال به صورت رایگان در انگلستان و با هزینه‌ی سالانه 100 دلار در ایالات متحده بصورت آنلاین در دسترس است.

برنامه اصلی با تلاش دولت انگلستان و با همکاری مؤسسه SANS مستقر در ایالات متحده، آغاز شده است. این شرکت قصد دارد تا از جوانان علاقه مند مانند Boddy دعوت کرده تا مهارت لازم در زمینه‌ی امنیت سایبری را بدست آورند. Boddy یک جوان علاقه مند بود که ساعاتی را صرف بازی می‌کرد تا مبانی قانون دیجیتالی، هک و رمزنگاری را یاد بگیرد؛ هدفی که دولت انگلستان برای آن تلاش می‌کند.

طبق Accenture، هزینه سالانه جرائم سایبری در سطح جهان در چند سال آینده به 5 تریلیون دلار خواهد رسید. حملات سایبری همچنان به مشاغل کوچک و شرکتهای بزرگ از جمله Facebook  و Target  ادامه می‌یابد.

در جلسات تحت هدایت معلمان، برنامه Cyber ​​Discovery تا حد زیادی به عنوان یک بازی عمل کرده و در آنجا بازیکنان نقش یک عامل محافظت در فضای مجازی را بر عهده می‌گیرند تا از آسیب پذیری های واقعی در وب سایت‌ها پرده بردارند.

در یک سناریوی سطح مبتدی، هکرهای شبیه سازی شده قصد دارند در نروژ اقدام به سرقت درختان کنند و در حال برقراری ارتباط و پنهان کردن تعامل خود بر روی یک صفحه وب هستند. بازیکنان باید مشخص کنند که چه کسی در پشت این طرح قرار دارد و پیام‌ها در کجا مخفی شده است.

Boddy، که در طول سال‌ها به عنوان یکی از مجریان برتر بازی ظاهر شد، یکی از 50 دانشجویی بود که برای برنامه صدور گواهینامه تخصصی از طریق SANS انتخاب شده است تا در این راستا مهارت‌های بیشتری به دست آورد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها