بررسی ویژگی‌های جدید iOS 15

اپل نسخه‌ی iOS 15 را در 20 سپتامبر منتشر کرد و اکنون با ویژگی‌های جذابی در دسترس است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از cnet، نسخه‌ی جدید iOS ماه‌ها در حالت آزمایشی بود و در نهایت با تغییراتی منتشر شد.

از نظر ظاهری، iOS 15 ظاهر گوشی را تغییر نمی‌دهد. در ابتدا نصب این نسخه، اپل به شما خوشآمد می گوید.

ویژگی‌های جدید iOS 15

حالت فوکوس در iOS 15

در iOS 15، حالت فوکوس بیشترین تغییر را داشته است. Focus به شما این امکان را می‌دهد اعلان‌ها را فیلتر کنید و صفحات برنامه و ویجت را در صفحه اصلی خود سازماندهی کنید.

توسعه دهندگان برنامه می‌توانند وضعیت فوکوس را در برنامه‌های خود وارد کنند.

هنگامی که Focus را راه اندازی می‌کنید، می‌توانید انتخاب کنید که چه کسی می‌تواند با شما در ارتباط باشد. برای فوکوس کار، تنها تماس با رئیس و همکاران را محدود کنید. مانند حالت مزاحم نشوید، همه پیامها و تماسهای خود را دریافت خواهید کرد، اما فقط پیامهایی کاری نمایش داده می‌شود.

حالت پرتره در تماس‌های FaceTime

iOS 15 به شما امکان می‌دهد حالت پرتره را در تماس‌های FaceTime خود فعال کنید و یک پس زمینه تار هنری را پشت سر خود قرار دهید.

Notification Summary

Notification Summary به شما این امکان را می‌دهد اعلان‌های مفید را در قسمتی جمع آوری کرده و راحت‌تر مشاهده کنید. با این قابلیت اعلان‌هایی که اهمیت کمتری دارند جمع آوری شده و در زمانی که خودتان تعیین می‌کنید نمایش داده می‌شوند.

Live Text یک روش فوق العاده برای تشخیص متن و اعداد

وقتی Live Text منتشر شد، به نظر می‌رسید یک نسخه اپل از Google Lens است. اما آن‌ها تفاوت‌هایی دارند.

برای تشخیص متن می‌توانید از قابلیت Live Text از طریق دوربین یا عکس استفاده کنید. به طور خودکار متن چاپی و هم دست خط را تشخیص می‌دهد.

ویژگی‌های دیگر iOS 15 که در ابتدا در دسترس نیست

چندین ویژگی iOS 15 وجود دارد که در هنگام عرضه در دسترس نخواهد بود. شما می‌توانید کارت‌های شناسایی مانند گواهینامه خود را به کیف پول آیفون خود اضافه کنید.

مورد دیگر SharePlay است. وقتی در حال تماس با FaceTime هستید، SharePlay به شما امکان می‌دهد به موسیقی گوش دهید یا فیلم را همزمان با دوستان خود تماشا کنید و یا صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارید.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها