برنامه‌های جدید گوگل در زمینه سلامت دیجیتال در اندروید

0
121
برنامه‌های جدید گوگل در زمینه سلامت دیجیتال در اندروید

گوگل دارای مجموعه و ابزارهای قدرتمندی در زمینه سلامت دیجیتال (digital wellbeing) است که از نسخه‌های قبلی اندروید تا به امروز در دسترس می‌باشند. اما اکنون این شرکت بزرگ در حال آزمایش ایده‌های جدید دیگر بوده و در این زمینه حضور پررنگی دارد. امروز شرکت گوگل 5 برنامه شخص ثالث در حوزه سلامت دیجیتال، برای سیستم‌عامل اندروید عرضه کرده است که همه آن‌ها به‌صورت آزمایشی در اختیار شما هستند.

5 مورد از جدیدترین برنامه های سلامت دیجیتال برای اندروید

این 5 برنامه کارکردهای مختلفی دارند؛ اما همه آن‌ها در راستا کاهش استفاده از گوشی همراه، آگاهی و مدیریت از میزان استفاده و محدود کرده اعلان‌ها فعالیت می‌کنند.

برنامه Unlock Clock

اولین مورد این لیست برنامه Unlock Clock نام دارد. این برنامه به‌عنوان تصویر پس‌زمینه فعال استفاده می‌شود و تعداد دفعاتی که شما قفل گوشی‌تان را باز کرده‌اید را به شما نشان می‌دهد. بعد از بارگیری می‌توانید از آن به‌عنوان عکس پس‌زمینه فعال استفاده کنید. برنامه Unlock Clock هم‌اکنون در فروشگاه گوگل پلی در دسترس می‌باشد.

برنامه Unlock Clock

برنامه Post Box

دومین اپلیکیشن گوگل در زمینه سلامت دیجیتال، Post Box نام دارد. این برنامه به مدیریت اعلان‌ها پرداخته و نمایش مکرر آن‌ها در طول روز را مسدود می‌کند. بنابراین شما در طول روز اعلان‌ها را پشت سر هم و در ساعت‌های پراکنده مشاهده نمی‌کنید. بلکه برنامه Post Box تمام اعلان‌ها را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را به‌صورت سازمان یافته و حداکثر 4 بار در روز به شما نشان می‌دهد. با این کار شما در طول روز با پیام‌های پشت هم و مداوم Gmail، WhatsApp و Facebook روبه‌رو نمی‌شوید و میزان حواس‌پرتی شما کم خواهد شد.

برنامه Post Box

برنامه Desert Island

برنامه Desert Island همانند بازی‌های کلاسیک به‌عنوان یک برنامه سلامت دیجیتال طراحی‌شده است تا کشف کند چه برنامه‌های برای شما اهمیت بیشتری دارد. این برنامه کنترل و مالکیت گوشی شما را در دست می‌گیرد و تنها چند میانبر برای دستیابی به برخی قابلیت‌ها از جمله دوربین، نوت، پیام و … در اختیار شما قرار می‌دهد. البته این برنامه‌ها قابل تنظیم هستند و شما می‌توانید موارد دیگری را به آن اضافه کنید. در این صورت شما نمی‌توانید در 24 ساعت به ویژگی‌های دیگر دسترسی داشته باشید.

برنامه Desert Island

برنامه We Flip

برنامه We Flip یک برنامه در سبک برنامه‌های do not disturb است؛ و به گونه‌ای طراحی شده تا زمانی که در جمعی از افراد قرار دارید؛ میزان استفاده از گوشی هوشمندتان را محدود کند. این برنامه بر روی گوشی نصب می‌شود. زمانی که در یک جمع دوستانه باشید؛ برنامه در گوشی‌های مختلف با هم جفت می‌شود و این‌گونه فعالیت افراد در گروه را مدیریت خواهد کرد. درواقع اعضا گروه با هم یک “جلسه” را در برنامه We Flip فعال می‌کنند؛ به محض اینکه یک شخص قفل گوشی خود را باز کند؛ از جلسه خارج می‌شود و جلسه به پایان خواهد رسید. این برنامه راهی هوشمندانه برای مدیریت استفاده از گوشی در گروه‌های دوستانه است.

برنامه We Flip

برنامه Morph

آخرین برنامه گوگل در لیست برنامه‌های سلامت دیجیتال، برنامه Morph می‌باشد. این برنامه به گونه‌ای طرحی شده است که بهترین برنامه را در درست‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. به طور مثال شما در زمان کار تمایل دارید به برنامه‌های ایمیل، تقویم و برنامه اسناد دسترسی داشته باشید و یا در حالت “تعطیلات” آخر هفته، دوست دارید فقط با برنامه‌های Spotify، Uber و Google Maps ارتباط برقرار کنید. برنامه قادر است این‌ دسترسی‌ها را بر اساس موقعیت مکانی کاربر فعال کند. نسخه آزمایشی این برنامه در گوگل پلی استور در دسترس می‌باشد.

برنامه Morph

کلام آخر…

با توجه به نگرانی‌های زیادی که در مورد تأثیر فناوری بر زندگی انسان‌ها وجود دارد؛ گوگل نیز به‌عنوان یک نهاد تأثیرگذار با ارائه ویژگی‌ها و برنامه‌های کاربردی به سلامت دیجیتال انسان‌ها کمک می‌کند. گوگل برخی قابلیت‌های را به اندروید اضافه کرده و در کنار آن تعدادی از برنامه‌های جدید سلامت دیجیتال را ارائه می‌کند که به منظور مدیریت استفاده از گوشی‌های همراه به کار گرفته می‌شوند. علاوه بر گوگل برندها دیگری مانند سامسونگ و همچنین شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس بوک نیز قابلیت‌هایی برای مدیریت و محدود کردن میزان استفاده از گوشی و شبکه‌های مجازی به سیستم‌ها خود اضافه کرده‌اند.

در این مطلب نیز با 5 برنامه جدید گوگل که هم‌اکنون به‌صورت آزمایشی در دسترس هستند آشنا شده‌اید، این 5 برنامه، برنامه‌های شخص ثالث اندروید در زمینه سلامت دیجیتال می‌باشند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها