کامپیوتر مک خریده اید؟ با برنامه‌های ضروری مک آشنا شوید

0
90
کامپیوتر مک خریده اید؟ با برنامه‌های ضروری مک آشنا شوید

اپل در سیستم عامل macOS سرویس های زیادی را در اختیار شما قرار داده است، اما برخی از اپلیکیشن های مفید دیگر و برنامه ضروری مک که باید آنها را دانلود کنید تا از مک خود نهایت استفاده را ببرید، در اینجا گردآوری شده است.

برنامه Magnet برای سازماندهی پنجره ها

اپل هنوز ویژگی “Aero-snap” مانند Windows را در macOS درج نکرده است که به شما امکان می دهد تا در حین کار ، فضای کاری خود را به سرعت سازماندهی کنید. خوشبختانه ، انجمن توسعه دهندگان بارها این مسئله را حل کرده است و برنامه مگنت (2 دلار) یکی از بهترین راه حل هاست.

با کمک این برنامه به سادگی یک پنجره را کلیک کرده و بکشید تا زمانی که مشاهده کنید که طرح مورد نظر مناسب است. سپس آن را رها کنید تا متناسب با پنجره تغییر اندازه بدهد. همچنین می توانید از کلید های میانبر صفحه کلید برای تغییر وضعیت ویندوز استفاده کنید. برنامه جای آنها را به یاد می آورد تا زمانی که دوباره آنها را جابجا کنید ، حتی اگر از مک خود خارج شوید.

برنامه Magnet برای سازماندهی پنجره ها

برنامه Alfred: کار بیشتر در زمان کمتر

این برنامه را می توان به مثابه یک نیروگاه بهره وری برای مک خود بدانید. آن به شما کمک می کند تا در زمان کمتری با کلیدهای میانبر، کلمات کلیدی ، کارهای بیشتری انجام دهید. می توانید گردش کار سفارشی بسازید یا موارد پیش ساخته را که انجمن آنلاین به اشتراک گذاشته است را بارگیری کنید.

از این برنامه می توانید به عنوان یک نسخه هوشمندانه از موتور جستجوی Spotlight اپل یا برای مدیریت تاریخچه کلیپ بورد خود استفاده کنید. همچنین می توانید اقدامات خود را با هم به صورت موازی انجام دهید و آنها را با یک فرمان واحد برای اتوماسیون کارها اجرا کنید. نسخه اصلی آلفرد برای دانلود و امتحان رایگان است. برای باز کردن مجموعه کامل از ویژگی ها ، می توانید پاورپک آن را به قیمت 23 پوند خریداری کنید.

برنامه Alfred: کار بیشتر در زمان کمتر

MPV یا VLC : پخش رسانه ها

برنامه QuickTime  پخش رسانه اصلی را در macOS ارائه می دهد ، اما بسیاری از قالب ها وجود دارد که QuickTime نمی تواند آن ها را باز کند. برای این موارد ، شما به یک پخش کننده رسانه ای تواناتر مثل MPV نیاز دارید. این برنامه یک برنامه آزاد و منبع باز از پروژه های بسیار مشهور mplayer2 و MPlayer است. این برنامه هم به صورت ویدئویی و هم صوتی پخش می شود. MPV از شتاب سخت افزاری FFmpeg برای رمزگشایی فیلم GPU استفاده می کند. این برنامه از اکثریت قریب به اتفاق فرمت و فایل ها پشتیبانی می کند، و به دلیل اینکه در حال به روز رسانی و پیشرفت است ، مرتباً به روز می شود.

MPV یا VLC : پخش رسانه ها

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها