اخبار

برنامه یک استارتاپ برای شناسایی خلافکاران در فضا

کالاسودا- کالاسودا_یک استارتاپ خلاق برنامه ای جالب برای شناسایی و دستگیری خلافکاران دارد. این برنامه شامل برخی اقدامات است که توسط این استارتاپ در فضا انجام می شود.

شاید برایتان جالب باشد بدانید اقدامات این استارتاپ جنبه دستگیری متهمان را خواهد داشت.اما چگونه ؟ این پس افراد خلافکار باید نگران این باشند که ماهواره ها از فاصله بسیار دور از کره زمین هم قادر خواهند بود چهره و هویت آنها را به دقت تشخیص دهند و آنان را به دام بیندازند.

به نظرتان این خبر ناممکن و نامحتمل می رسد؟

پس نگاهی به ادامه این خبر جالب داشته باشید؛ این استارتاپ که مقرش در انگلستان قرار دارد، اولین مجموعه از ویدئوها و عکس های رنگی و باکیفیت خود را که با استفاده از ماهواره هایی دقیق  از سوژه های بر سطح کره زمینه تهیه شده اند، منتشر کرده که در آنها بسیاری از فعالیت های روزمره اشخاص در نقاط مختلف جهان به وضوح قابل مشاهده است.

اما به اعتقاد بسیاری از افراد این حرکت استارتاپ مذکور می تواند نوعی نقض حریم شخصی افراد باشد و حرکتی صحیح و انسانی تلقی نمی شود.ماهواره این استارتاپ  قادر به تصویربرداری ویدئویی با دقت ۵۰  فریم در ثانیه است و  بنابراین شناسایی و ردگیری اتومبیل های مختلف در حال حرکت در بزرگراه ها از طریق این ماهواره نیز ممکن خواهد بود .

اما اگر بدبین نباشیم، شاید بتوان امیدوار بود که با کمک این ماهواره می شود، به ردگیری سوژه هایی پرداخت که از پلیس فراری هستند. این بدین معناست که تکنولوژی مذکور فوایدی نیز دارد و قرار نیست صرفا اهدافی جاسوسی  را دنبال کند. افزون بر این ها از این ماهواره می توان در عملیات های امدادی نیز استفاده کرد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا