برچسب زدن محتوای کودکانه روی ویدئوهای یوتیوب

0
226

طبق فشارهای اخیر کمیسیون تجارت فدرال یا FTC، یوتیوب قصد دارد در هفته‌های آینده از سیستم جدیدی برای برچسب زدن به محتوای کودکانه استفاده کند. اما با نزدیک‌تر شدن این تغییرات یوتیوب از FTC خواسته است که دستورالعمل‌های واضح‌تری را اعلام کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از theverge، یوتیوب خطاب به FTC نوشت: “بسیاری از سازندگان محتوا در مورد پیچیدگی‌های COPPA [قانون محافظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان} ابزار نگرانی کرده‌اند”. “ما معتقدیم که باید در مورد این قوانین شفافیت بیشتری ایجاد شود”.

کمیسیون تجارت فدرال اعلام کرد که یوتیوب به دلیل سوءاستفاده و جمع‌آوری داده‌های کودکان بدون اجازه والدین آن‌ها و همچنین تبلیغات هدفمند در کانال‌های کودکان، جریمه 170 میلیون دلاری خواهد شد. این نقض قانون محافظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان (COPPA) است.

بنابراین یوتیوب سیستم جدیدی را برای سازندگان خود در نظر گرفته که بر روی محتوای کودکان تمرکز داشته و ویدئوها را برچسب‌گذاری می‌کند. اگر ویدئویی به‌عنوان “کودکانه” تعیین شود تبلیغات در این کانال‌ها و محتواها حذف خواهد شد و خبری از پیشنهادات ویدئو نیز نیست.

اما دقیقاً منظور از محتوای کودکانه چیست؟

FTC تنظیم‌کننده این قانون در مورد این حدومرزها هنوز تصمیمی نگرفته است. اما نقض این قانون می‌تواند جریمه‌ای معادل با 40 هزار دلار برای کانال‌ها در برداشته باشد که همین امر باعث نگرانی کاربران شده است. به همین دلیل FTC تصمیم گرفت درمورد اجرای COPPA، از مردم نظرخواهی کند. نظرسنجی روز چهارشنبه به‌طور رسمی بسته شد و انتظار می‌رود که FTC پس از بررسی‌ها و همچنین نظرات سازندگان محتوا و اعضای مخاطبان آن‌ها، دستورالعمل‌های واضح‌تری را منتشر کند.

یوتیوب این معیارها و قوانین را بی‌منطق می‌داند؛ زیرا از نظر او بسیاری از کاربران بزرگ‌سال کارتن‌های دوران کودکی را تماشا می‌کنند و یا برخی از معلمان از این محتواها برای اشتراک‌گذاری مطالب خود با دانش‌آموزان بهره می‌برند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها