اخبار

بزرگ ترین سربازخانه جهان پرینت گرفته شد

کالاسودا - کالاسودا_بزرگ ترین سربازخانه جهان پرینت گرفته شد. این سربازخانه رکوردی ویژه ثبت کرده و در عرض تنها 2 روز ساخته شده است.

سربازخانه ای با طراحی بی نظیر ومنحصر به فرد

شاید برایتان جالب باشد بدانید که بزرگ ترین سربازخانه جهان  چگونه طراحی شده است. این سربازخانه فوق العاده در قالب یک طرح آزمایشی و در کوتاهترین زمان ممکن طراحی شده است.

این سربازخانه با استفاده از بزرگترین پرینتر سه بعدی جهان طراحی شده است.این  سربازخانه موقت 46 متر است.این سربازخانه برای ارتش های قدرتمند جهان کاربردی است. درواقع اگر ارتش در حال جنگ باشد یا در مکانی دوردست اردو زده باشد می تواند از این سربازخانه کمک بگیرد.

به نظر می رسد ساخت و ساز با پرینتر سه بعدی برای ارتش کاربردی باشد. این فناوری پیشرفته قابل حمل و ارزان است. درواقع سربازان می توانند سربازخانه خود را در سخت ترین شرایط حمل کنند و پناه بگیرند.

با کمک این فناوری می توان امیدوار بود که تعداد  بالاتری از سربازان زنده بمانند. بر اساس بررسی های انجام شده روی این پرینتر می توان امیدوار بود با کمک پرینتر سه بعدی مذکور شاهد تغییراتی چشمگیر و خیره کننده در نبردهای نظامی و تن به ت باشیم.

چرا این سربازخانه تا این حد مهم است؟

نخستین نسخه آزمایشی این سربازخانه موقت در مرکز تحقیقات و توسعه مهندسی ارتش در ایلینوی ساخته  شده است. شاید برایتان  جالب باشد بدانید که به طور معمول ساخت چنین سازه ای از چوب با کمک ۱۰ سرباز و طی ۵ روز انجام می شود، بر همین اساس است که ساخت این سربازخانه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

پژوهشگران برای طراحی این سربازخانه مسیر زیر را دنبال کردند:

_آنها  فعالیت خود را با یک مدل رایانه ای و پرینتر سه بعدی شروع کردند

_برای ساخت سربازخانه موقت، سیمان از دماغه پرینتر سه بعدی بیرون آمده و دیوارها را ساخت

_. سقف، پنجره ها و درها  به شکلی نامشخص طراحی شده اند

_ پیش بینی می شود بخش هایی از این سربازخانه به شکل دستی آماده شود

_ارتش آمریکا امشغول انجام تحقیقات بیشتری است تا این فناوری را در میدان جنگ به کار گیرد و فرایند ساخت را ارتقا دهد

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا