نشانه های بلاک شدن در آیفون : چطور بفهمیم بلاک شده ایم؟

0
4114
نشانه های بلاک شدن در آیفون : چطور بفهمیم بلاک شده ایم؟

آیا فکر می کنید که از جانب شخصی در آیفون بلاک شده اید؟ این مقاله را بخوانید تا با نشانه های بلاک شدن در آیفون آشنا شوید.

نکته جالب در مورد آیفون ها ، حداقل در سال های اخیر ، این است که آنها مار را برای جلوگیری از تماس گیرندگان مزاحم ساده می کنند. اگر مرتباً از آن تماسهای خودکار آزار دهنده دارید و می خواهید مخاطب خود را بلاک کنید می تواید با رفتن به Call log و بلاک کردن فرد تماس گیرنده این کار را انجام دهید.

نشانه های بلاک شدن در آیفون

ما اگر برعکس اتفاق بیفتد چه می شود؟ اگر فهمیدید که نمی توانید بعد از چندین بار تلاش شماره شخص خاصی وارد شوید ، آیا راهی جز این وجود دارد که آنها شما را در آیفون خود مسدود کرده اند؟

به همین ترتیب ، اگر آنها به پیام های شما پاسخ نمی دهند، می توانید متوجه شوید که شما بلاک شده اید یا به این دلیل که آنها نمی خواهند با شما صحبت کنند یا اینکه در حال حاضر با شما صحبت کنند و گزینه Do Not Disturb enabled را فعال کرده اند.

قبل از مراجعه به مراحل بعد، این را بدانید: مشکل است که مطمئناً با یکی از این روش ها بفهمید که بلاک شده اید یا خیر. اما به شما پیشنهاد می کنیم حداقل یک یا چند روش دیگر را نیز امتحان کنید.

محتمل ترین سناریو این است که شما مشکوک به این شده اید که فردی شما را بلاک کرده است، چرا که با شما تماس نگرفته و هنگامی که با او تماس میگیرید شماره گرفته نمی شود. اما اگر چیزی از بلاک شدن نمی دانید، در اینجا نشانه هایی از بلاک شدن در آیفون آورده شده است. اما اگر نیاز به صددرصد اطمینان دارید ، باید شخصاً از آنها سؤال کنید.

نشانه های بلاک شدن در آیفون

تماس های بلاک شده چه نشانه هایی دارند؟

برای تست آنچه در یک تماس مسدود شده رخ می دهد، ما یک شماره را مسدود کردیم و این تجربه را در هر دو گوشی کنترل کردیم. هنگام تماس از شماره مسدود شده ، تماس گیرنده یا یک بوق را می شنود ، یا اصلاً زنگ نمی خورد . از طرف دیگر گوشی بعدی کاملا مسکوت است و زنگ نمی خورد. سپس به تماس گیرنده اطلاع داده می شود که گیرنده در دسترس نیست و به پیام صوتی (اگر از طریق شخصی که با او تماس می گیرید تنظیم شده است) به پیام صوتی (صندوق صوتی) هدایت می شوید.

ما مطمئن نیستیم که چرا تعداد بوق خوردن در گوشی ها متفاوت است ، اما اگر دو یا چند بوق را می شنوید می توانید مطمئن باشید که بلاک نشده اید. بنابراین هنگامی که با فردی تماس می ‌گیرید به تعداد بوق‌ های ارائه شده دقت کنید. در صورتی که دارنده یک آیفون شماره شما را بلاک کند در حین برقراری تماس با وی تنها با یک بوق مواجه می‌شود و سپس توسط اپراتور گفته می‌شود که شماره مورد نظرتان در دسترسی نمی‌باشد! سپس ممکن است به پیغام‌گیر صوتی منتقل شوید و از شما درخواست شود تا پیام صوتی مورد نظرتان را ثبت کنید.

توجه داشته باشید که حتی اگر شخصی شما را مسدود کرده باشد، می توانید به او مسیج بزنید، اگرچه فرد مسدود کننده هرگز از آن مطلع نمی شود. این در انتهای لیست پست صوتی آنها در بخش Blocked messenger (اگر در حاملهایی هستید که از پیام صوتی تصویری مانند O2 یا EE پشتیبانی می کنند) ظاهر می شود ، اما احتمالاً بیشتر افراد آنجا را بررسی نمی کنند.

تماس های بلاک شده چه نشانه هایی دارند؟

بلاک شدن پیامک چه نشانه هایی دارد؟

ارسال پیامک به شخصی که شما را مسدود کرده است به همان صورتی که انتظار دارید کار می کند و با شرایط طبیعی ارسال پیامک تفاوتی ندارد اما در حقیقت پیام ارسالی او به دست فرد مورد نظر نمی‌رسد. این پیام به صورت عادی ارسال می شود و شما پیام خطایی دریافت نمی کنید. این هیچ کمکی برای یافتن سرنخ بلاک شدن نمی کند.

اگر خودتان آیفون دارید و سعی دارید iMessage را به شخصی که شما را مسدود کرده است ارسال کنید ، پیام همچنان آبی خواهد بود (این بدان معنی است که هنوز یک iMessage است). با این حال ، شخصی که شما از جانبش بلاک شده اید ، هرگز آن پیام را دریافت نمی کند. توجه داشته باشید که شما نوتیفیکیشن “Delivered” دریافت نمی کنید ، اما این به خودی خود اثبات بر مسدود بودن شما نیست و ممکن است شبکه خراب باشد.

در برخی از نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم عامل آی او اس هنگامی که به عنوان یک فرد بلاک شده از طریق اپلیکیشن iMessage برای آیفونی پیامک ارسال کنید، اپلیکیشن iMessage چند ثانیه را سعی در ارسال پیامک مورد نظر می‌کند و پس از آن پیامک مورد نظرتان را به عنوان یک پیام متنی ارسال خواهد کرد اما در این وضعیت هم فرد مورد نظر هیچ‌گاه پیامک‌تان را دریافت نمی‌کند.

بلاک شدن پیامک چه نشانه هایی دارد؟

 

آیا بلاک شده ام یا خیر؟

تماس بهترین منبع اثبات بلاک شدن است. نکته مهم اینجاست که شما همیشه دقیقاً پس از یک زنگ به پیام صوتی هدایت می شوید – اگر تعداد بوق ها کم بود و یا گوشی طرف مقابل خاموش باشد، به هیچ وجه زنگ نمی خورد.

تماس با سیمکارت دیگر

یکی از روش ها برای اینکه دریابید از جانب افراد دیگر بلاک شده اید یا خیر این است که با سیمکارت دیگری به او زنگ بزنید یا پیامک بدهید. در این شرایط اگر باز هم با مسئله در دسترس نبودن و انتقال به پیغام‌گیر صوتی مواجه شدید، احتمالا آیفون فرد مورد نظر به واقع در دسترسی نیست. اگر چند بوق خورد یا نشانه دلیوری پیام برایتان ظاهر شد معلوم است که از سیمکارت اول از جانب آن شخص بلاک شده اید.

تماس با سیمکارت دیگر

فعال کردن Do not disturb

اگر مخاطبی که قصد تماس با او را دارید، از Do Not Disturb استفاده می کند، مانند حالت معمول زنگ می خورد منتهی بی صدا است. بنابراین سیمکارت متصل است و زنگ می خورد. همچنین بخاطر داشته باشید که یکی از تنظیمات Do Not Disturb به کاربر امکان می دهد مشخص کند که تماس های مکرر از طریق چه افرادی مجاز است ، بنابراین همیشه می توانید این موضوع را دوباره امتحان کنید. فقط مطمئن شوید که تماس شما فوری است ، یا ممکن است این بار شما را به حقیقت مسدود کنند!

فعال کردن Do not disturb

مخفی کردن شماره تماس

همچنین با مخفی کردن شماره تماس خود هم می‌توانید نسبت به بررسی این موضوع اقدام کنید. انجام این عمل در شرایطی که از آیفون‌های اپل استفاده کنید با مراجعه به بخش تنظیمات یا همان Settings دستگاه امکانپذیر است. وارد بخش تنظیمات شده و سپس به بخش Phone و پس از آن Show My Caller ID مراجعه کنید و این گزینه را غیر فعال نمایید. حاصل مجدد با فردی که آیفون دارد تماس بگیرید و موضوع را بررسی کنید. اگر صدای بوق حالت عادی داشت مطمئنا وی شماره شما را بلاک کرده است.

مخفی کردن شماره تماس

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از