بلایی که انصراف دولت، بر سر تلکام آورد

0
92

شنیده ها حاکی از لغو برگزاری بیستمین نمایشگاه تلکام به دلیل عدم شرکت وزارت ارتباطات و سندیکای صنعت مخابرات است.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، اخبار موجود در فضای مجازی حاکی از عدم برگزاری بیستمین نمایشگاه تلکام است و علت اصلی آن هم انصراف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سندیکای صنعت مخابرات عنوان شده است.

این در حالی است که هنوز خبر رسمی لغو تلکام بیستم تائید نشده اما خبری از آمادگی مجریان برای برگزاری این نمایشگاه نیست.

یادآور می شود، به دستور و یا توصیه وزیر ارتباطات، شرکتهای تابعه وزارت ارتباطات و اپراتورهای بزرگ از حضور در «تله کام» منصرف شده اند. در همین حال سندیکای صنعت مخابرات ایران نیز که بسیاری از فعالان بخش خصوصی حوزه مخابرات عضو آن هستند این نمایشگاه را به نوعی تحریم کرده است.

در این باره، جمال هادیان سخنگوی وزارت ارتباطات گفته بود که مطابق با نظرسنجی صورت گرفته در سال گذشته از وضعیت برگزاری نمایشگاه «تله کام»، به دست آمده، مبنی بر این است که این نمایشگاه بازدهی کافی و وافی نداشته است.به همین دلیل با توافق طرفین، مقرر شد وزارت ارتباطات و زیرمجموعه های این وزارتخانه، در «تله کام بیستم»، غرفه مشخصی نداشته باشند و اپراتورها و شرکت مخابرات نیز به صورت محدود و در غرفه های کوچکتر حاضر شوند.

همچنین، هیئت مدیره و کمیسیون حقوقی اتحادیه صنعت مخابرات ایران امروز در بیانیه ای انصراف خود را از حضور در بیستمین نمایشگاه بین المللی مخابرات و صنایع اطلاع رسانی (ایران تله کام ۲۰۱۹) اعلام کردند و در این بیانه نوشتند که در شرایط فعلی و با توجه به انصراف سندیکای صنعت مخابرات ایران، اپراتورهای بزرگ، بسیاری از اعضای اتحادیه و سندیکا و به جهت اینکه اتحادیه، فضای حاکم بر نمایشگاه تله‌کام را از لحاظ پیش نیازهای لازم جهت اجرا مناسب نمی داند، به همین منظور انصراف خود را از حضور در این نمایشگاه اعلام می کند.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments