بمب بعدی اپل، مک بوک پرو با پنل اولد

لپ تاپ‌های آینده مک بوک پرو اپل با پنل اولد روانه بازار می‌شوند.

به گزارش کالاسودا، به گفته جف پو، تحلیلگر مسائل اپل، ادغام پنل‌های اولد در مک بوک پروها برای سال ۲۰۲۶ برنامه ریزی شده است.

قبلا نیز راس یانگ دیگر تحلیلگر اپل این نکته را ذکر کرده بود منتها جف پو تاکید دارد این اتفاق تا قبل از ۲۰۲۶ رخ نخواهد داد.

در حال حاضر مک بوک پروها به پنل مینی ال ای دی مجهز هستند و مک بوک ایر نیز به ال سی دی مجهز است.

به گفته جف پو قرار است بعدها هم مک بوک پرو و هم مک بوک ایر به پنل اولد مجهز شوند، البته مک بوک ایر تا ۲۰۲۷ شاهد این تغییر نخواهد بود.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های اولد، افزایش بهره وری انرژی است.

با روشن کردن تنها پیکسل‌های لازم در هر سناریو، صفحه نمایش اولد این پتانسیل را دارد که عمر باتری لپ‌تاپ های اپل را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

اما دلیل تاخیر در پذیرش فناوری اولد در لپ تاپ‌هاپ اپل یکی محدودیت‌های زنجیره تامین و دیگری هزینه تولید پنل‌های اولد بوده است.

اما مزایای غیرقابل انکار اولد و ابراز علاقه فراوان کاربران به داشتن مک بوک اولد‌دار باعث شده تا اپل به فکر فرو رود.

نمایشگرهای اولد از نظر نسبت کنتراست، دقت رنگ و سطح مشکی، نسبت به پنل‌های ال سی دی فعلی پیشرفت قابل توجهی دارند. علاوه بر این، توانایی اولد برای روشن کردن تنها پیکسل‌های مورد نیاز منجر به بهبود بهره‌وری انرژی می‌شود که در نهایت منجر به عمر باتری طولانی‌تر می‌شود.

اما نمایشگرهای مجهز به مینی ال ای دی که نسبت به ال سی دی نسبت کنتراست و سطح مشکی بهتری دارند، اما از نظر دقت رنگ و بهره وری انرژی در مقایسه با اولد عقب هستند.

از سوی دیگر پنل ال سی دی از رایج ترین نوع فناوری در لپ تاپ‌ها بوده که مقرون به صرفه بوده ولی ار نظر نسبت کنتراست، سطح مشکی و دقت رنگ محدودیت دارد.

در نهایت، نمایشگرهای اولد با نسبت کنتراست عالی، دقت رنگ، سطح مشکی و بهره وری انرژی بهترین عملکرد کلی را در بین سه فناوری ارائه می‌دهند.

این به این دلیل است که پنل‌های اولد می‌توانند تک تک پیکسل‌ها را روشن کنند و کنترل دقیقی بر نور و بازتولید رنگ فراهم کنند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها