بهترین برنامه‌ها و سناریوها برای توسعه 6G

طی دو سال گذشته، 5جی در حال توسعه است. با این حال، به نظر می‌رسد که صنعت قبل از تحقیق و به کارگیری 6G، منتظر بلوغ 5G نخواهد بود.

به گزارش کالاسودا و به نقل از gizchina، در اوایل نوامبر 2019، وزارت علوم و فناوری در چین تحقیق و توسعه‌ی فناوری 6G را آغاز کرده است.

در چین، سه برنامه برتر توسعه برای شبکه 6G اجرا خواهد شد:

  • یکی انجام تحقیقات در مورد سناریوهای کاربردی 6G. این تحقیقات بر اساس 5G موجود است و اکنون روی پیشنهادات مورد نیاز 6G و سناریوهای کاربردی متمرکز خواهد شد.
  • دوم تمرکز بر ارتقا پیشرفت‌های کلیدی در زمینه نوآوری است. تمرکز بر فناوری‌های بالقوه 6G مانند ارتباطات تراهرتز، ادغام ارتباطات و ادراک و هوش مصنوعی.
  • در نهایت 6 جی به طور فعال مبادلات و همکاری‌های بین المللی را ارتقا می‌دهد.

سناریوهای کاربردی برتر برای 6G

در آینده، سرویس‌های 6G روندهای جدید توسعه مانند هوش و جهانی شدن را توسعه می‌دهند. این برنامه همچنین بر توسعه ارتباطات هولوگرافی، اتصال احساسی، تعامل هوشمند، درک ارتباطات، هوش فراگیر، دوقلوهای دیجیتال و پوشش جهانی برنامه‌های اصلی تجاری تمرکز خواهد کرد.

با 6G، یک شبکه جهانی هوا-فضا و زمینی یکپارچه وجود خواهد داشت. این بدان معنی است که هیچ نقطه کوری برای پوشش ارتباطات تلفن همراه روی زمین وجود نخواهد داشت.

در مورد رابطه بین توسعه 5G و 6G، پیشنهاداتی وجود دارد که 6G از اینترنت اشیا (IoT) به اتصال هوشمند اشیا تغییر می‌یابد. با این حال، پایه و اساس 6 جی، همان 5 جی خواهد بود.

پیشرفت توسعه 6G در مناطق مختلف جهان

چین

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین فاش کرد که در سال 2018 مطالعه فناوری 6G را آغاز کرده و در نوامبر 2019، تحقیق و توسعه فناوری ارتباطات سیار 6G را راه اندازی کرده است.

ایالات متحده و ژاپن

ایالات متحده و ژاپن از سرمایه گذاری مشترک 4.5 میلیارد دلاری در توسعه 6G خبر دادند. ایالات متحده 2.5 میلیارد دلار و ژاپن 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری می‌کند.

کره جنوبی

کره جنوبی در نظر دارد از سال 2021 تا 2026 مبلغ 200 میلیارد وون (169 میلیون دلار) در 6 جی سرمایه گذاری کند.

آلمان

دولت آلمان قصد دارد تا سال 2025 مبلغ 700 میلیون یورو (833 میلیون دلار) برای تحقیقات در زمینه‌ی فناوری 6G سرمایه گذاری کند.

 

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها